2016’da otomotivde model rüzgarları esecek

 2016’da otomotivde model rüzgarları esecek

maxresdefaultGeçen yıl satışlarda oldukça hareketli ve bereketli günler yaşayan otomotiv firmaları, 2016’da özellikle “yenilikler” konusunda hayli hızlı olacak. Nitekim bu yıl gerek Türkiye’de üretilecek gerekse de satışa çıkacak modellerin sayısı yine bir hayli fazla. İşte, şimdiye kadar belli olan ya da beklenen yeniliklerden bazıları…

BENTLEY
Süper lüks Otomobil üreticisinin ilk SUV modeli olan ve büyük ses getiren “Bentayga” modelinin, yılın ikinci çeyreğinden itibaren Türkiye yollarına çıkması bekleniyor.

FORD
Bu yıl yeni modeller konusunda hayli zengin markalardan biri olan Ford, makyajlanan Kuga, tamamen yeni “Edge”, yeni nesil S-Max ve pick-up sınıfında da yeni Ranger ile ürün gamını zenginleştirecek. Ses getirecek yenilik olan Edge modelinin yılın ikinci yarısında gelmesi beklenirken, Ranger ve S-Max’in ise ilk yarıda Türkiye yollarına çıkması öngörülüyor.

HONDA
Markanın en büyük ve merakla beklenen yeniliği, kuşkusuz Gebze tesislerinde üretimine başlanacak yeni nesil yerli Civic Sedan olacak. Türkiye pazarına özel geliştirilen 1.6 lt dizel seçeneğiyle de sunulacak olan Civic Sedan, ABD’de satışa çıkan versiyonla oldukça benzer tasarıma sahip olacak. Honda, ayrıca hareketli bir sınıfta yer alan oyuncusu yeni nesil H-RV’yi de yılın ikinci çeyreğinde satışa sunmayı planlıyor.

TOYOTA
Kuşkusuz bu yıl en çok konuşulacak modeli, Türkiye’de üretimine başlanması beklenen yeni aracı olacak. Geçen yıl konsept olarak seri üretime yakın bir halde tanıtılan C-HR, halen bu konudaki en büyük aday. Aracın, “seri üretime hazır” halinin, bu ayki Detroit Fuarı’nda “Scion” markası altında tanıtılacağı dedikodusu mevcut.

ALFA ROMEO
İtalyan üreticinin yeniden yarattığı ve büyük yatırımlar yaptığı yeni “Giulia” modeli, bu yılın en “sıcak” yeniliklerinden biri olacak. Nitekim ilkbahar aylarında, ilk etapta bu modelin Ferrari imzalı 510 HP’lik motora sahip “Quadrifoglio” versiyonu getirilmeye başlanacak. Diğer versiyonları da yıl içinde adım adım satışa sunulacak.

MERCEDES
Lüks markanın bu yılki önemli sürprizleri arasında, bu ay içinde Detroit Fuarı’nda tanıtılacak yeni nesil E-Serisi’nin yanı sıra yeni C-Serisi Coupe bulunacak.

NİSSAN
Japon üreticinin 2016’daki en iddialı yeniliği, Nissan Navara olacak. Geçen yıl tanıtılan yeni nesil Navara’nın, gelişmiş donanımları ve güçlü motor seçenekleri bulunacak. Yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa çıkması bekleniyor.

FIAT
2016’da en hareketli markalardan biri olacak. Özellikle de üretim tarafında. Zira yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırım çerçevesinde geçen yıl üretim ve satışına başlanan sedan model Fiat Egea/Tipo’ya iki kardeş daha gelişor. Hatchback ve Station Wagon versiyonların da üretimine başlayacak olan Tofaş’ın, her iki modeli de yıl içinde Türkiye yollarına çıkarması bekleniyor. Bununla birlikte Fiat’ın, Mitsubishi ile yaptığı işbirliği sonucu üretilen “Fullback” pick-up modelinin de haziran ayında Türkiye’de satılmaya başlanacağı belirtiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.