45 kilo ‘Zehir’e Bebeğini Siper Etti!

 45 kilo ‘Zehir’e Bebeğini Siper Etti!

fft2mm7499196

Kocasıyla birlikte Van’dan İstanbul’a gittiği otomobilde 45 kilo eroinle yakalanan İranlı Elmira M., yüzünü bebeğiyle sakladı. Uyuşturucu tacirlerinin sevkiyat yaparken dikkat çekmemek için biri 5 yaşında, diğeri yeni doğmuş iki çocuğunu da yanlarına aldıkları belirtildi

Yorum Yaz0
45 kilo ‘zehir’e bebeğini siper etti!
06 Ocak 2016 – 12:00Yazı Boyutu:x
Adana Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Van’dan İstanbul’a giden bir otomobilde eroin olduğu ihbarını aldı.
Polis, D-400 Karayolu ve Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda önlem aldı. Polis, otomobilleri tek tek aramaya başladı. Polis, otomobili durdurup içindeki İran vatandaşı Elmira M. (26) ve kocası Turhan Ö.’yü (48) otomobilden indirdi. Uyuşturucu tacirlerinin sevkiyat yaparken dikkat çekmemek için biri 5 yaşında, diğeri yeni doğmuş iki çocuğu da yanlarına aldıkları görüldü.
Polis otomobilde arama yaptı; ancak uyuşturucu bulamadı. Bunun üzerine olay yerine özel uyuşturucu köpeği “Coco” getirildi. Coco, yaptığı aramada otomobile tepki verdi. Polis tepki üzerine otomobilin koltuklarını söküp yaptığı aramada zemine gizlenmiş halde 45 kilo eroin ele geçirdi.

Zanlılardan Turhan Ö., Van’da bir kişinin kendisine 80 bin lira borcu olduğunu, onu almak için ailesiyle birlikte Van’a gittiğini ve alacaklısının borcuna karşılık otomobili verdiğini belirterek “Ben de otomobili alıp ailemle birlikte İstanbul’a tekstil malı almaya gidiyordum. Polisler çevirdi, arama yaptı ve eroin çıktı. Benim eroinden haberim yok” dediği öğrenildi.

Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. İranlı kadın sağlık kontrolünden geçirilirken basın mensuplarının kendisini görüntülemesi üzerine bebeğiyle yüzünü kapatmaya çalıştı. Mahkemeye çıkartılan zanlılardan koca Turhan Ö. tutuklanırken karısı Elmira M., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.