AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması İl Finali Sonuçlandı

 AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması İl Finali Sonuçlandı

ab-yi-ogreniyorum-bilgi-yarismasi-il-finali-8337543_x_o

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasının Mersin il finali sonuçlandı. Yarışmada birinci olan 75. Yıl Fen Lisesi, Ankara’da yapılacak Türkiye finalinde Mersin’i temsil etmeye hak kazandı.

Mersin İl Milli Eğitim müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen ‘AB’Yi Öğreniyorum’ bilgi yarışmasının il finali Suphi Öner Öğretmenevi’nde yapıldı.

Tarsus Salonunda gerçekleştirildi. Yarışma ilçelerden gelen 12 okul arasında yapıldı. Yarışmaya 12 ilçenin birincisi olan 12 okul katıldı. Yarışma sonunda, merkez Akdeniz ilçesinden 75. Yıl Fen Lisesi birinci olurken, Çamlıyayla ilçesinden Kasım Ekenler Çok Programlı Anadolu Lisesi 2’inci, merkez Mezitli ilçesinden Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi de 3’üncü oldu. Yarışmanın birincisi 75. Yıl Fen Lisesi, 25 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Yarışmayla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi, Türkiye ile Avrupa Birliği’nin (AB) mali işbirliği kapsamında “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasının yapıldığını belirtti. Amaçlarının, proje ile 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak olduğunu kaydeden Sevdi, birinci okulun Ankara’da Mersin’i en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inandığını söyledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.