Adana’da Otomobilde Silah ve Mühimmat Bulunması

 Adana’da Otomobilde Silah ve Mühimmat Bulunması

adana-da-otomobilde-silah-ve-muhimmat-bulunma-8238577_x_300Şüphelilerin Adli tıp birimine getirilmesi
Şüphelilerden görüntüler
Adana’da otomobilde silah ve mühimmat bulunması
Soruşturma kapsamında Antalya, Mersin, Mardin ve Gaziantep’te 4 kişi daha yakalandı
Gözaltına alınan 2’si kadın 11 şüpheli, adliyeye sevk edildi
Adana’da otomobilde RPG-29 roketatar, 3 roketatar mühimmatı ve dijital zaman ayarlı ateşleme rampası bulunmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında Antalya, Mersin, Mardin ve Gaziantep’te 4 kişi daha yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Sarıçam ilçesinde bir otomobilde RPG-29 roketatar, 3 roketatar mühimmatı ve dijital zaman ayarlı ateşleme rampası ele geçirilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Antalya, Mersin, Mardin ve Gaziantep’te 4 kişiyi daha gözaltına aldı.
Daha önce gözaltına alınan 2’si kadın 7 zanlı ile diğer 4 şüpheli emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimi’ne götürüldü. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.
İncirlik Mahallesi’nde 5 Mart’ta uygulama yapan polis ekipleri, Mardin’in Nusaybin ilçesinden İstanbul’a gittiği belirtilen 34 FP 6210 plakalı otomobili durdurmuş, yapılan aramalarda RPG-29 roketatar, 3 roketatar mühimmatı ve dijital zaman ayarlı ateşleme rampası ile koordinatın ayarlanmasını sağlayan bir aparat ele geçirilmişti. Araçta bulunan 2’si kadın 3 kişi gözaltına alınmış, soruşturma kapsamında Adana’da 2, İzmir ve İstanbul’da 1’er kişi yakalanmıştı. Ele geçirilen mühimmatların ise terör örgütü PKK’ya ait olduğu bildirilmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.