Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Mutlu ve Türk: “Yeni yıl, barışın ve kardeşliğin yılı olsun”

 Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Mutlu ve Türk:  “Yeni yıl, barışın ve kardeşliğin yılı olsun”

df4101ab-044c-4123-a9ef-c029393fd95cAkdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, yeni yıl öncesinde bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda, 2014’ün Türkiye ve komşu coğrafyalarda savaş, acı ve hak ihlalleriyle geçen bir yıl olduğuna değinilirken, 2015’in bir önceki yılın yaralarını sarması, insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi dileklerinde bulunuldu.

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, 2015 yılına girerken ortak bir mesaj yayınladı. Özellikle Türkiye ve Ortadoğu coğrafyasında özgürlük ve hak ihlallerinin doruk noktaya ulaştığı vurgulanan açıklamada, 2014’ün adeta gözyaşı, vahşet ve acıyla özdeşleşen bir yıl olarak hafızalara kazındığı ifade edildi. IŞİD terör örgütünün yaşattığı zulümden Türkiye’deki iş kazalarına kadar, 2014 yılında başlayan ya da artış gösteren pek çok konuya dikkat çeken Eş Başkanlar Mutlu ve

Türk, “2014 yılı, birçok yönüyle hafızalarımızda derin yaralar bırakan bir yıl olarak hatırlanacak. Biz bu yıl, henüz 3 yaşında olan Muharrem’in cenazesinin çuval içinde, babasının sırtında taşınmasına tanık olduk. O Muharrem’in kabahati, kar yağışı nedeniyle ulaşımı kesilen Van’ın bir mezrasında hastalanmaktı. Ekmek almaya giden Berkin’i 2014’te yitirdik. Bu yıl maden emekçilerimiz açısından da kapkara bir yıl oldu. Soma’da 301, Ermenek’te 18 emekçimizi, canımızı iş cinayetinde kaybettik. Kobani’deki insanlık dramına sessiz kalmadık, 50 can verdik. Eğreti bir asansörde 10 işçimizi kurban verdik. Kadın cinayetlerinde, insan hakları ihlallerinde, ağaç ve doğa katliamlarında zirveye ulaşıldı” şeklinde konuştular. Yayınladıkları ortak mesajda, Türkiye’nin yanı sıra özellikle Ortadoğu’da yaşanan olaylara ilişkin de açıklamalarda bulunan Eş Başkanlar, “Karanlık odaklar ülkemizi ve coğrafyamızı ateş çemberine dönüştürdü. IŞİD denen terör örgütü, önce Irak ve sonrasında Suriye topraklarında büyük bir kıyım başlattı. Bu teröristler, kadın-çocuk, genç-yaşlı dinlemeden kan akıtmaya devam ediyor. Başta Şengal bölgesindeki Ezidiler olmak üzere Kobani’de ve bu toprakların önemli bir bölümünde büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Büyük aktörler ise her zamanki gibi kendi çıkarlarının peşinde dolaşıyorlar. ‘Artık yeter!’ diyoruz, bu acı ve gözyaşı dinsin. Demokrasiye, eşitliğe, insan hak ve özgürlüklerine inanan herkes gibi bizim de ortak dileğimiz, savaşların artık sona ermesi, gerçekçi ve kalıcı bir barış ortamının en kısa sürede tesis edilmesinin sağlanmasıdır. Bu uğurda mücadele eden herkese selam olsun, 2015 onların yılı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın ve Mersinli yurttaşlarımızın yeni yılını kutluyor, barış, kardeşlik ve özgürlük dolu nice yıllarda birlikte olmayı diliyoruz” şeklinde açıklamalarını tamamladılar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.