Atakent Arıtma Tesisi Kapasite Artırma Çalışmaları Tüm Hızla Devam Ediyor

 Atakent Arıtma Tesisi Kapasite Artırma Çalışmaları Tüm Hızla Devam Ediyor

473898ea-0e79-4a3c-afe1-d1944a4b4cf0MESKİ Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesinde yer alan Atakent’in daha temiz sahillere kavuşabilmesi için Atakent Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasite artırma çalışmalarını sürdürüyor. Tesisisin kapasitesi, 3.600 m3 / gün’den 5.800 m3/gün’e çıkarılıyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü ‘Büyükşehir Yasası’ ile birlikte Mersin’in her köşesine yeni yatırımlarla çözüm üretiyor. Özellikle son yıllarda Atakent ve çevresinde nüfus yoğunluğu ve otel inşaatlarının artmasından dolayı, yetersiz kalan mevcut Atıksu Arıtma Tesisinde kapasite artırım çalışmaları başlandı.

Yeni Büyükşehir Yasası’nın ardından MESKİ’ye geçen Atakent Atıksu Arıtma Tesisi’nde 3.600 m3/gün olan arıtma tesisinin kapasitesi, her biri 1100 m3/gün kapasiteli iki proses havuzu yapılması ile 2200 m3/gün daha artırılarak ve toplamda 5.800 m3/gün olacağını ifade eden MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, 2016 yılının Haziran ayında tamamlanması planlanan Atakent Atıksu Arıtma Tesisi’nde ilave tesislerin yanı sıra, uzun yıllardır kullanıldıkları için ömrünü tamamlayan mekanik ekipmanların yenileme çalışmalarının da gerçekleştirileceğini kaydetti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.