ATIKSULARIN ANALİZ SONUÇLARI LİMİTLERİN ÇOK ALTINDA

 ATIKSULARIN ANALİZ SONUÇLARI LİMİTLERİN ÇOK ALTINDA

ERDEMLİ AATMersin Su ve Kanalizasyon İdaresi(MESKİ) Genel Müdürlüğü; Erdemli, Kargıpınarı, Kızkalesi ve Atakent Atıksu Arıtma tesislerinin çıkış suyundan alınan numunelerin temiz çıktığını belirtti.

MESKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İdaremize bağlı faaliyet göstermekte olan Erdemli, Kargıpınarı, Kızkalesi ve Atakent Atıksu Arıtma Tesislerinden 12.02.2016 tarihinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından numuneler alınmış ve analizleri yapılmak üzere akredite ve Bakanlıkça yetkilendirilmiş bir laboratuvara gönderilmiştir. Söz konusu tesislerden alınan numunelerinin analiz sonuçları Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği limit değerlerinin çok altında çıkmıştır.

Arıtma Tesislerinin analiz sonuçlarından memnuniyet duyduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “ Kargıpınarı, Kıkalesi ve Atakent Atıksu Arıtma tesislerinde kapasite artırımı ve rehabilatasyon çalışmaları paralelinde yapılan analizin sonuçları, yapmış olduğumuz çalışmaların ne kadar doğru ve yerinde olduğunu göstermiştir. Erdemli ve Silifke sahillerinin temizliği müjdesini şimdiden turizmcilere vermek isterim. 2016 turizm sezonunda tüm vatandaşlarımız hiçbir kuşku duymadan Mersin’nin sahillerinden ve doğal zenginliklerinden faydalanabilir.” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.