Aydıncık ilçesinde içme suyu şebeke çalışmaları devam ediyor

 Aydıncık ilçesinde içme suyu şebeke çalışmaları devam ediyor

Aydıncık içmesuyuçlş (2) Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ)  Genel Müdürlüğü, içme suyu çalışmalarına Aydıncık ilçesinde devam ediyor.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılana açıklamada; Aydıncık Kubaşlı Mevki-Bozyazı Gözce arası içme suyu şebeke hattı çekilerek vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyuna kavuşmaları sağlandı. Tarımsal sulama suyundan evlerine su alarak içme suyu kullanan vatandaşlarımızda artık sağlıklı su içecek. İlk etap olan 600 metrelik kısım içme suyu şebeke hattı tamamlanırken,  ikinci etap olan 800 metrelik içme suyu şebeke hattında ise çalışmaların devam etmekte olduğu belirtildi.

 

Yoğun bir çalışma temposu içerisinde Mersin’in 13 ilçesinin tamamında içme suyu sorunlarını çözmeyi hedeflediklerini belirten MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, “ İlçelerde bulunan Müdürlüklerimiz, Şefliklerimiz tüm ilçelerde ve köyden mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerinde içme suyu sorununu çözüme kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir.  Sağlıklı bir altyapı ve içme suyu sorunu yaşanmayan bir Mersin için tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız ” dedi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.