BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MESKİ TESİSLERİNİ GEZDİLER

 BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MESKİ TESİSLERİNİ GEZDİLER

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) Tesislerini, Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri ziyaret ettiler.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve Bölüm Başkanı Burahanettin Farizoğlu, Genel Müdürlüğümüze bağlı bulunan, 390.00 m3/gün kapasiteli Berdan İçmesuyu Arıtma Tesisini ziyaret etti. İçmesuyu Arıtma ve Havza Koruma Şube Müdürü Zafer Özer ve Tesis Sorumluları eşliğinde öğrencilere Tesiste bütün prosesleri gezdirildi, detaylı bilgiler verilip sorulan sorular cevaplandırıldı.” denildi.

Açıklamada, Öğrencilere, sağlıklı bir içmesuyunun elde edilmesi için ham suyun hangi safhalardan geçtiği ve İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik uyarınca olması gereken parametre kriterlerine ulaşmak için prosesin ve proses kontrollerinin neler olduğu, Tesisin işletilmesi, insan sağlığına uygun içmesuyunun elde edilmesi konusunda dikkat edilecek hususlarla ilgili bilgiler verildi. Daha sonra teknik geziye Karaduvar Atıksu Arıtma Tesise gidilerek Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisinde teknik gezi gerçekleştirildi. Atıksu arıtımı, enerji üretimi, çamur bertarafı ve solar kurutma üniteleri ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.