“BASINA YAPILAN MÜDAHALECİ BİR BASKI VAR”

 “BASINA YAPILAN MÜDAHALECİ BİR BASKI VAR”

1Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanması ile ilgili www.rotamersin.net Genel Yayın Koordinatörü Derya Seyitoğlu’na özel açıklamalarda bulundu.
Özgür basının susturulmaması gerektiğini vurgulayan Kuyucuoğlu, “Gelecek endişesi ile halkımız tekrardan AKP’ye oy verdiler. Fakat görülüyor ki AKP’nin genel politikaları, baskıcı ve müdahaleci tavrı halen devam etmekte. AKP’nin uyguladığı bu tavırlar ülkenin faydasına değil aksine ülkede gerilimin tırmanmasına neden olmaktadır. Gerilimi arttırıcı bir yapı ve anlayış basının üzerinde kurulmaktadır’ dedi.
“BASINA YÖNELİK YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUM”

Baskıcı tavırlarla basının yıpratılmaya çalışıldığının altını çizen Vekil Kuyucuoğlu, “CHP olarak baştan itibaren Türkiye’nin yumuşamaya ve uzlaşmaya ihtiyacı olduğunu vurguladık. Uzlaşma kültürüne her kesimde ihtiyacımız var. Basın üzerinde kurulan ciddi bir baskı mevcut. Basına yönelik yapılan müdahalelerin önüne geçilmesi gerekiyor. Bu konuda net bir çalışma yapılması gerekmektedir. Basına yönelik yapılan bu tarz olayların tekrar etmemesi için CHP olarak elimizden geleni yapacağız. Basına yönelik yapılan saldırıları kınıyorum” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.