Başkan Kocamaz, “Tarsus altyapı bakımından birçok ilçeden önde”

 Başkan Kocamaz, “Tarsus altyapı bakımından birçok ilçeden önde”

121f53a3-f3fd-4e61-a50b-81ffab44dcb2Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ergenekon Parkı ve Yaşam Boyu Spor Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu öğrencileri ile Tarsus Belediyesi jimnastik ekibinin gösterileri ile başlayan törene, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus İlçe Garnizon Komutanı Vedat Toprak, Tarsus İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yavuz Bulut, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, oda dernekleri başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Tarsus’un altyapı bakımından birçok ilçeden önde olduğunu ifade etti.

Başkan Kocamaz, “Tarsus’un adı ilçe ama bugün sahip olduğu değerler, şehrin aldığı hizmetler ve altyapı açısından ülkemizdeki birçok ili zorlayarak geçmiş bir ilçe. Tarsuslu her şeyin en güzeline sahip. Geçmişte belki çok çileler çekti, hizmet konusunda çok kısır kalmıştı ama 22 yılda geldiği nokta gerçekten Tarsus’a ve Tarsusluya yakışıyor. Biz Tarsus’a yine Şevket Başkanla birlikte bütün belediye çalışanlarıyla birlikte birçok hizmeti kazandırdık” şeklinde konuştu.

Tarsus’un ihtiyaçlarına göre hizmetlerinin artarak devam edeceğini belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, “Biz elimizdeki her türlü imkanı Tarsus’ta yaşayan vatandaşlarımızın daha rahat, daha temiz ve güvenli bir şehirde yaşayabilmesi adına seferber ediyoruz. İlçemizin ihtiyaçlarına göre hizmetlerimiz artarak devam edecek ve bizlere güvenen insanlarımızın bu güvenlerini boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğimizden hiç kimsenin kuşku duymamasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Tarsus’a yıllar boyu yaptığı hizmetlerden ve yaptıkları her hizmete destek olmasından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:
“Tarsus’a yıllar boyu hizmet etmiş ve yaptığımız her hizmette bizlerden desteğini esirgemeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Ergenekon Parkı ve Yaşam Boyu Spor Merkezi, dualar eşliğinde kesilen kurdele töreni ile açıldı.

2 bin 800 m2’lik bir alana kurulmuş olan Ergenekon Parkı ve Yaşam Boyu Spor Merkezi içerisinde yaklaşık 380 m2’lik kapalı spor salonu, park içerisindeki açık alanda ise 12’li fitness grubu spor aletleri, üçlü basketbol sahası, çocuk oyun alanı ve vatandaşların dinlenmesi için kamelyalar bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.