Başkan Kocamaz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 Başkan Kocamaz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

unnamed (3)Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Kocamaz’ın mesajı şöyle:

“Tarihimizin en büyük çağdaşlaşma ve değişim hamlesi olan Cumhuriyet’in 92. yılına kavuşmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bugün 92. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin kazanılmasında, milletimiz destansı bir mücadele vererek, kendisine pranga vurmak isteyen ve topraklarımızı bölmek isteyen güçleri hezimete uğratmış, onlara ağır bir ders vermiştir. Bu mücadeleler sonunda ise bizlere, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimizi kazandırmakla beraber, her millete nasip olmayacak kadar büyük bir onur ve sorumluluk bırakmışladır.

O çetin dönemlerde, milli birliğimizi bozmak, huzurumuzu kaçırmak, bizi birbirimize düşürmek gafletine düşen hain güçler bugün de boş durmuyor.

Şunu belirtmek isterim ki 92 yıl önce cesaret ve kahramanlıkla verdiğimiz bu mücadele karşısında nasıl hüsrana uğramışlarsa, bugünden sonra da kirli oyunlar ile bizleri bölmek, parçalamak ve hatta yok etmek isteyenler bir kez daha hüsrana uğrayacaklardır. Milletimiz, devletimiz, üzerinde yanlış hesaplara girişen bu şer odakları ve hain güçlere her zaman hak ettikleri cevabı verecektir.

Bizler bu güzel ülkemizde farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, vatan sevgisini hoşgörü ile kaynaştıran kahraman bir milletin torunlarıyız. Bu millet sahip olduğu değerlere, her ne şart altında olursa olsun sahip çıkan ve bu kıymetli mirası, hiçbir dahili ve harici unsura feda etmemeye yeminli bir millettir. Bu nedenle en kıymetli hazinemiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni canımız pahasına korumak ve milli birliğimizi bozacak her türlü tehdide karşı mücadele etmekten tereddüt duymayız.

Aziz Atatürk’ümüzün de belirttiği gibi bu topraklar tarihte Türk’tü, bugün de Türk, ilelebet de Türk kalacaktır. Türk’üm demek, ayrımcılık değil bilakis birleştiriciliktir. Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe, birlikte yaşıyoruz. Kurtuluş mücadelesini hep birlikte verdik. Bu toprakları hep birlikte yurt edindik, vatan yaptık. Cumhuriyeti hep birlikte kurduk. Ona sahip çıkmak da hepimizin en öncelikli görevi ve sorumluluğu olmalıdır.

Herkes şunu bilsin ki;

Bu vatanı böldürmeyiz.

Üstümüze güldürmeyiz.

Mazimize sövdürmeyiz.

Cumhuriyet insanlık onuru için en uygun, en faziletli rejimdir. Onu korumak ve kollamak da boynumuzun borcudur.

Geçirdiğimiz bu zorlu günlerde hangi durum ve şartlarda olursak olalım, milletimiz, birlik, beraberlik ve huzur için bir bütün olarak her daim var olacak, cumhuriyetimizi koruyarak, ona sahip çıkacaktır. Hiç şüphemiz yoktur ki muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bize bu kıymetli mirası bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

92. yılında hep birlikte, coşku içerisinde kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.