Bebeğini Denize Atan Anne’nin Cezası Belli Oldu

 Bebeğini Denize Atan Anne’nin Cezası Belli Oldu

fft2mm7532580

Haliç’te 2,5 yıl önce cesedi bulunan 2 aylık bebeğini denize attığı iddiasıyla yargılanan annesi Suna A. “Nitelikli kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada gözyaşları içinde ifade veren Suna A., “Şeker hastasıyım. Oturup kalkarken başım döndü. Olay bu şekilde gerçekleşti” dedi.
Bebeğini denize atan anne cezasını ömür boyu çekecek!
İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuklu yargılanan 4 çocuk annesi Suna A. (42) gözyaşları içinde verdiği ifadesinde “Bilerek denize atmadım. Şeker hastasıyım. Oturup kalkarken başım döndü. Gözüm karardı, olay bu şekilde gerçekleşti. Çocuklarım da mağdurdur. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.
‘KASITLA HAREKET ETMEDİ’
Sanık Suna A’nın avukatı Mehmet Aydın “Müvekkilim kasıtla hareket etmemiştir. Maktul ile arasında herhangi bir husumet yoktur. Tamamen kendisinde mevcut olan sinir sıkışması ve şeker hastalığının etkisiyle çocuk elinden kaymış, denize düşmüştür. Hakkında ceza verilmemesini ve tahliyesini talep ediyorum” diye konuştu.

Sahile çıkarılan bebeğin cesedi, olay yerine getirilen babası tarafından teşhis edilmişti. Sinir krizi geçiren baba, dayanamayıp baygınlık geçirmişti.
MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ
Mahkeme heyeti, sanığın eylemi kasten işlediğine kanaat getirerek Suna A. hakkında “Nitelikli kasten öldürme” suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi. Sanığın duruşmalardaki davranışlarını dikkate alan heyet, cezayı müebbet hapse indirdi.
İDDİANAMEDE NELER ANLATILIYORDU?
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 2 aylık Berat bebeğin annesi Suna A.’nın savunmasında sürekli ağlayan bebeğini sallarken elinden fırlayarak denize düşürdüğü anlatılıyordu. İddianamede, kamera görüntülerinden yalnız olduğu anlaşılan kadının olay yerindeki tel örgüler nedeniyle bebeğinin denize düşmesinin imkânsız olduğu belirtiliyordu.
Sanığın hamileliği döneminde ve doğumdan sonra sürekli sıkıntı ve bunalım içinde olduğu, ekonomik zorlukların sıkıntısını çoğalttığı da ifade ediliyordu. Savcılık, sanığın bunalım nedeniyle söz konusu suçu kasten işlediği gerekçesiyle öz çocuğunu öldürmekten “Ağırlaştırılmış müebbet hapis” ile cezalandırılmasını talep ediyordu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.