Bir Lise de Daha Taciz Skandalı: Bu Bacaklarla Otobana Çık

 Bir Lise de Daha Taciz Skandalı: Bu Bacaklarla Otobana Çık

bir-lise-de-daha-taciz-skandali-bu-bacaklarla-8191082_x_5193_o

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde lise öğrencisi B.K (16) okula geç geldiği için okulda görevli müdür yardımcısı M.E.Y tarafından okula alınmadı. Öğrenci B.K’- de müdür muavinine “devamsızlığının olduğunu bu yüzden hastaneden rapor getirebilirim” dedi. Bunun üzerine ‘ailen gelsin’ cevabı alan öğrenci, emniyette verdiği ifadesinde müdür muavini M.E.Y’nin bacaklarına bakarak “Sen bu bacaklarla otobana çık” sözleri karşısında şoka girdiğini söyledi.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Okul müdür yardımcısının bu tavrı sonrası sinir krizi geçiren B.K’ya okul bahçesinde mıntıka temizliği yapan öğrenciler E.K, C.K, M.K de şahit oldu. Öğrenciler, Emniyette suç duyurusunda bulunan B.K’ye şahit olarak destek verdiler.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

B.K’nın ağlayarak ailesine durumu anlatması üzerine okula gelen öğrenci yakınları okul müdürü ile görüşerek şikayetçi olduklarını anlattı.

Okul Müdürü ise şikayete konu olan muavin hakkında “‘Olayları tasvip etmediklerini, ancak konunun tam olarak ne olduğunu bilmediklerini gereken incelemeyi yapacakları'” cevabını verdi.

Tarsus Adliyesine Aile avukatı ile birlikte suç duyurusunda bulunan aile, daha sonra Çocuk Şube Müdürlüğüne sevk edilerek suç duyurusunda bulundu. Alınan ifadelerin ardından bazı öğrencilerin de çocuk büroya giderek şikayetçi oldukları bilgisine ulaşıldı.

OKUL MÜDÜRÜ: ÖĞRETMEN YEMİN ETTİ

Okul müdürü ise yaptığı açıklamada ‘Bahsi geçen öğretmenin böyle bir sözü kullanmadığına dair yemin ettiğini, kendilerinin öncelikli görevlerinin çocukları korumak olduğunu’ söyledi.

Cumhuriyet Savcılığı ise iddia karşılığında “Nitelikli Hakaret”ten dosya açarak iddianame oluşturacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.