Büyükşehir Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

 Büyükşehir Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

kkp

 

Sağlıklı bir kent ve toplum oluşturma yolundaki çalışmalarını hızla sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, tüm vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verirken, zor durumda olan sahipsiz hayvanların bakımlarını da üstlenerek onların sağlıklı bir yuva bulmalarına katkı sağlıyor.

Hayvanların sağlığına ve yaşam haklarına saygı göstererek, sokak hayvanlarının ıslahı ve kentte yaşayanların sokak hayvanlarına yönelik şikayetlerini çözmek amacı ile çalışmalarına devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, Geçici Hayvan Bakım Evi’nde 1 Ocak-30 Kasım 2015 tarihleri arasında 3 bin 400 köpeğin gerekli bakımlarını gerçekleştirdi. Ayrıca sekiz yüz kırk tanesi yavru köpek olmak üzere toplam bin yüz yirmi iki köpeği de sahiplendirdi.
kp
2 bin 400 köpeğin de kısırlaştırıldığı Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi, 17 anneli yavrulu, 16 pitbull, 25 karantina bölümünün yanı sıra yavrulara özel bölümü ve Tarsus Çatalburun köpeklerine ayrılan bölümüyle de barınaktaki hayvanların durumlarına uygun ortamda yaşamalarını sağlanıyor.

24 personeli ve 10 aracıyla Mersin’deki hayvan severlerin taleplerini 7 gün 24 saat değerlendiren Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi, yaralanan ve sakat kalan hayvanların tedavilerinin yapılması ve tedavi sonrası bakımlarını da gerçekleştirerek, onların hayata tutunmalarına destek oluyor.

Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hijyenik ortamlarda bakımları gerçekleştirilen köpeklerin kuru mama ihtiyacı da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Gün içinde saat 10.00 – 15.30 arası ziyaretçilere de açık olan barınaktan köpek sahiplenmek isteyen vatandaşlar, bu isteklerini ilgili birimlere bildirerek sahipsiz köpeklere yuva sağlayabiliyor. 18 yaşını dolduran ve bir hayvana bakacak sorumluluğa sahip olan vatandaşların seçilerek sahiplendirildiği köpekler, yeni yuvasına uyum sağlayana kadar da Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürlüğü’nce takip ediliyor.

Yolda yaralı, bakıma ve sevgiye muhtaç hayvanları gören vatandaşlar ALO 153 hattını ya da 0324 462 71 67 numaralı telefonları arayarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni bilgilendirebiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.