Büyükşehir’den Engellilere Medikal Destek

 Büyükşehir’den Engellilere Medikal Destek

enggMersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelindeki engelli vatandaşların sorunlarını tespit ederek, bu sorunların çözümüne yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı, Tarsus’ta ikamet eden ihtiyaç sahibi engelli bir vatandaşa daha akülü sandalyesini teslim etti.

Akülü sandalyenin kendisi için bir hayal olduğunu belirten engelli vatandaş, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a yapmış olduğu tüm hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Mersin merkez başta olmak üzere tüm ilçelerdeki engellilerin protez, ortez, tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye, hasta yatağı gibi günlük yaşamlarını kolaylaştıran medikal malzeme desteğini devam ettiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, 251 tekerlekli sandalye, 33 akülü araç ve 4 hasta yatağını da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Mersin genelinde engelli vatandaşlara verilecek olan hizmetlerin önceliğini belirlemek ve veri tabanı oluşturmak amacı ile yola çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı, Engelli Bilgi Formu ile 22 bin 400 engelli vatandaşı kayıt altına aldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.