Büyükşehir’den ‘Kedi Sığınma Evi’ Projesi

 Büyükşehir’den ‘Kedi Sığınma Evi’ Projesi

bdbad8ea-add3-4b84-a4c2-7ac39aae2f4f
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin 17 ayrı noktasına konumlandırdığı kedi sığınma evleri ile sokak kedilerini koruma altına alarak, onlara konforlu bir yuva sağlıyor.

Sokak hayvanlarını korumaya yönelik çalışmalarına devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği “Kedi Sığınma Evi Projesi” ile sahipsiz kedileri rahat bir yuvaya kavuşturdu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın, sahipsiz kedilerin beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması adına yürüttüğü çalışmalar sonucunda hayata geçirilen projede, kedi sığınma evleri, kedi popülasyonunun yoğun olduğu yerlere yerleştirildi.

Şehrin 17 noktasında hayata geçirilen projede, kedi sığınma evlerinin günlük bakımları, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor. Ekipler kedi sığınma evlerinin günlük mama ihtiyacını karşılayarak, gerekli temizliği gerçekleştiriyor.

Ayrıca kedilerin tedavi, aşı, bakım ve rehabiliteleri de sağlanarak, kısır olmayan kediler kısırlaştırılıyor ve alındığı ortama tekrar bırakılıyor.
Kedi sığınma evlerine rahatça giriş çıkış yaparak, dış etkenlerden uzak ve güvenli bir ortamda yaşama imkanı bulan kediler, yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebiliyor.

Vatandaşların da yoğun ilgi göstererek destek verdiği projede, kediler yazın bunaltıcı sıcağından, kışın üşüten soğuğundan etkilenmeyerek rahat bir şekilde barınabiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.