Büyükşehir’den Yaya Öncelikli Geniş Yollar

 Büyükşehir’den Yaya Öncelikli Geniş Yollar

29eb413f-f365-4243-803c-b732b75f792bMersin Büyükşehir Belediyesi, şehir içerisinde yoğun şekilde kullanılan caddeleri imar planına uygun olarak genişleterek, trafikte yeni bir döneme imza atarken, yaya öncelikli çalışmalarına da devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından merkezde gerçekleştirilen yol, alt yapı ve genişletme çalışmaları, kent trafiğini daha güvenli hale getirmek için aralıksız sürüyor.

İsmet İnönü Bulvarı Mersin Oteli önünde yapılan 1200 metre bordür yenileme ve yol genişletme çalışmaları yapılırken, Mersin Oteli önünde bulanan dönel kavşak da kaldırıldı.

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından İsmet İnönü Bulvarı üzerinde yapılan uygulamalarla yaya geçidi bulunan yerlerde sürücülerin uyması gereken kurallar zemine işleniyor. T-11 yaya geçidi, yaya geçit çizgileri ve yönlendirici oklar zemine işlendikten sonra araç sürücüsünün yaya geçidi bölgesinde olduğu belirtilerek farkındalık oluşturuluyor. Bu uygulama ile araç sürücüleri, yayalara saygı gösterilmesi konusunda uyarılıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.