Çamak, “Sağlık Emekçilerinin ‘can güvenliği’ yok”

 Çamak, “Sağlık Emekçilerinin ‘can güvenliği’ yok”

hüseyin çamak hastane1CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Türkiye’de sağlık emekçilerinin ‘can güvenliğinin’ olmadığı koşullarda çalıştığını belirterek, sağlıkçılara yönelik şiddetin temelinde AKP’nin yanlış sağlık politikasının yattığına vurgu yaptı.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar ve ilçe örgütü ile birlikte Silifke Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Çamak, sağlık emekçilerine ve hasta yakınlarına partisinin sağlık ve sosyal projelerini anlattı. Kendisi de hekim olan Hüseyin Çamak, Türkiye’de son 13 yılda sağlık alanında yaşanan sorunlara dikkat çekti. Sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunları yakından bildiğini dile getiren Çamak, vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşmada yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti ve partisinin çözüm önerilerini anlattı. Sağlı emekçilerine yönelik şiddetin her geçen gün artarak devam ettiğine işaret eden Çamak, bunun temelinde AKP’nin yanlış sağlık politikasının yattığına vurgu yaptı.

EMEKLİYE KALİTELİ YAŞAM

Mahallerde vatandaşlar bir araya gelen Çamak, emeklilerin yaşadığı sorunlara değindi, partisinin çözüm önerilerine ilişkin şunları söyledi:

“Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz. Çalışanların maaşı ile emekli aylığı arasındaki uçurumu kapatacağız.  Emeklilerin, milli gelir artışından refah payı almasını sağlayacağız. Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafa Sosyal Güvenlik Destek Primi ödetmeyeceğiz. Prim borcu olan esnafın da sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlayacağız. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayarak, esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız.”

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.