“ÇANAKKALE ZAFERİ, MİLLETİMİZİN TARİH BOYUNCA KAZANDIĞI EN ÖNEMLİ ZAFERDİR”

 “ÇANAKKALE ZAFERİ, MİLLETİMİZİN TARİH BOYUNCA KAZANDIĞI EN ÖNEMLİ ZAFERDİR”

11Aydınlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gül Aydın, 18 Mart Çanakkale zaferinin 101 yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Aydınlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gül Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi:
Yarın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü. Kahraman şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
Döneminin en çetin şartları karşısında adeta imkansızın başarıldığı Çanakkale Zaferi tarihte benzeri görülmemiş bir destandır. Milletimizin tarih boyunca kazandığı en önemli zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.

“TÜRK KADINI DA SAVAŞIN KAHRAMANLARINDANDIR”

Türk kadını da, Kurtuluş savaşında verdiği büyük mücadelede erkeği ile omuz omuza cephedeki yerini almış, düşmana karşı silahı ile çarpışarak, cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silah ve giyecek imal ederek vatanın kurtuluşunda ve bugünlere ulaşmamızda hak sahibi olmuştur.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.