Çed Toplantısında Arbede

 Çed Toplantısında Arbede

ced-toplantisinda-arbede-8150245_x_o

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Akdere Mahallesi’nde bulunan çimento fabrikasına yapılacak olan ek binanın ÇED bilgilendirme toplantısında arbede yaşandı.

Bir kahvehanede düzenlenecek olan bilgilendirme toplantısını protesto etmek amacıyla gelen Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) üyeleri ve çevreciler, açtıkları pankartlarla tepki gösterdiler. Fabrika yetkilileri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, toplantının yapılacağı kahveye girmeye çalıştı. Ancak kahvehanenin giriş kapısında toplanan çevreciler, yetkililerin girişine izin vermedi. Silifke Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Ali Özcan ve jandarma Komutanlığı’nda görevli komutanlar, kahvehane girişini boşaltmaları konusunda çevrecileri ikna etmeye çalıştı. Ancak toplantıya izin vermeyeceklerini söyleyip girişi boşaltmayan çevrecilerle jandarma ekipleri arasında arbede yaşandı.

Kahvehanenin arka kapısından içeriye alınan yetkililer, konuşmaya başladığı esnada da çevreciler protestoya devam ettiler. Kısa süren toplantının ardından önce yetkililer kahvehaneden ayrıldı, daha sonra da vatandaşlar dağıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.