CHP’li Kuyucuoğlu: Türkiye-Rusya Krizinden En Çok Mersin Olumsuz Etkileniyor

 CHP’li Kuyucuoğlu: Türkiye-Rusya Krizinden En Çok Mersin Olumsuz Etkileniyor

chp-li-kuyucuoglu-turkiye-rusya-krizinden-en--7949661_x_o

Chp Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Türkiye’nin savaş uçağını düşürmesinin ardından Rusya ile arasında başlayan gerginliğin ekonomik yönden en çok Mersin’i etkilediğini söyledi.

Beraberinde CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Toptancı Hal esnafı ile Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği’ni ziyaret eden Serdal Kuyucuoğlu, hal esnafıyla bir araya geldi. Ziyarette Türkiye ile Rusya arasında devam eden krizi değerlendiren Kuyucuoğlu, krizin ticari savaşa döndüğünü belirtti. Kuyucuoğlu, şunları söyledi:

“Bu ticari savaştan en büyük zararı yaş meyve ve sebze üreticisi ve çalışanı görmektedir. Akdeniz bölgesi olarak da bizim bölgemiz 1. derecede etkilenmektedir. Ticari savaşın sona erdirilmesi ve bu konuda üretici ve tüccarın uğrayacağı zararın önlenmesi için süratle tedbirler alınması gerekmektedir.”

Hal esnafının sorunlarını da dinleyen Serdal Kuyucuoğlu, “Hal esnafının çek yasası ve hal kanunundaki sebeplerden dolayı oluşan mağduriyet ve sıkıntıların gündeme alınması için Mersin Milletvekili olarak gerekli girişimlerde bulunup, takipçisi olacağım” diye konuştu. – Mersin

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.