CHP’li Kuyucuoğlu’dan, Kocamaz’a sert eleştiri

 CHP’li Kuyucuoğlu’dan, Kocamaz’a sert eleştiri

2Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Miletvekili Adayı Serdal Kuyucuoğlu, www.rotamersin.net haber sitesi Genel Yayın Koordinatörü Derya Seyitoğlu ile görüştü.

Görüşmesinde, ‘Tulumba Köprüsü’ne değinen Kuyucuoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı sert bir dille eleştirdi.

“KOCAMAZ, MERSİN’İN KAYNAKLARINI BOŞA HARCIYOR”

Tulumba köprüsü ile ilgili çalışmada proje hatası olduğunun altını çizen Kuyucuoğlu, ‘Bu proje hatalıdır. Tulumba köprüsü için doğru proje yapılmadı. Kavşakta ki sorun çözülmedi. Ben yaptım oldu anlayışı var. Mersin’in paraları boşa gidebilir. Sayın Kocamaz’ın, konu ile ilgili projesini tamamlayıp yola çıkması gerekiyordu. Bu girişimin doğru olmadığını düşünüyorum. Mersin’de raylı sistem ile ilgili çalışma yapılması lazım. Önce sistem seçilmeli ve sisteme uygun düzenleme yapılması gerekirdi. Mersin’in kaynaklarının boşa gitmesi yönünde endişe yaşıyorum’ dedi.

VATANDAŞA ESKİ PROJELERİ ISITIYORLAR

Mersin’de siyasetçilerin her dönem aynı projeleri halka sunduğundan yakınan Kuyucuoğlu, “Eski projeleri tekrar tekrar yapacağız diye halka sunuyorlar. vatandaşa eski projeleri ısıtıyorlar. Ortaya konulan yeni projeler yok. Madem öyle eski projeler neden gerçekleştirilmiyor? Bu insanların aklıyla dalga geçmektir. Vatandaş artık gözünü açtı ve bunları sorguluyor” ifadelerini kullandı.

DEVLETTEN MERSİN’E 15 YILDIR YATIRIM YOK!

Konuşmasında, Mersin’in sorunlarına değinen Kuyucuoğlu, Mersin’in 15 yıldır devletten yatırım almadığının altını çizdi.

Mersin’in eksiklerinin CHP ile tamamlanacağını söyleyen Kuyucuoğlu, ‘Mersin’in en önemli sorunu 15 yıldır devletten hiçbir yatırım almadığıdır. Mersinliler olarak Mersin’in alt yapısının devlet tarafından yapılmasını istiyoruz. Önce alt yapıyı devlet yapacak daha sonra özel sektör sorunları gerçekleştirecek. Alt yapının tamamlanması özel sektörün önünü açacaktır. Biz bunun için elimizden gelen çabayı vermeye hazırız’ diye konuştu.

Verdiği özel demetçe, 1 Kasım Genel seçimlerine de değinen Kuyucuoğlu, 7 Haziran sonrasında CHP’nin tutum ve duruşunun insanlardan takdir topladığını kaydetti.

İÇ BARIŞ CHP İLE GELECEK

Türkiye tarihinin en sıkıntı dönemlerinden birini geçirdiğini ifade eden Kuyucuoğlu, ‘ Ülke olarak siyasi ilişkiler açısından herkesle kavgalı hale geldik. İç barışımız yok. İç barış CHP ile gelecek. Türkiye’nin huzura ve barışa ihtiyacı var. Yapılan yanlış politikalar ülkeyi kaosa sürekledi. CHP ile ülke yeniden feraha ve aydınlığa kavuşacak’ dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.