Cizre – CHP Heyeti, Cizre’de İncelemelerde Bulundu

 Cizre – CHP Heyeti, Cizre’de İncelemelerde Bulundu

cizre-chp-heyeti-cizre-de-incelemelerde-bulun-8225367_x_300

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’ten oluşan CHP heyeti, 80 gün sokağa çıkma yasağı ile operasyonların sürdüğü Cizre İlçesi’nde bugün incelemelerde bulundu.

CHP heyeti, sabah saatlerinde ilk olarak Cizre Belediyesi’ni ziyaret etti. Daha sonra kaymakamlık ve Şırnak Barosu temsilcileriyle görüşen CHP’liler daha sonra şiddetli çatışmaların yaşandığı Yafes ve Sur Mahallesi’nde tahrip olan ev ve binalarda inclemelerde bulundu. İncelemeleri sırasında vatandaşlarla da sık sık sohbet eden CHP’liler, yaşanan olaylarla ilgili halkın nabzını tuttu.

Vatandaşlarla görüşen CHP’li Sağlar, daha önce televizyon ve gazetelerde Cizre ile ilgili haberleri takip ettiğini ancak yaşananların boyutunun bu kadar ağır olabileceğini tahmin etmediğini belirterek, “Cizre ile ilgili telvizyonlarda ve gazetelerde haberleri takip ediyordum. Ancak bu kadar ağır bir tahribatın yaşanabileceğini aklımın ucundan geçirmiyordum. Şimdi buraya geldik, incelemelerde bulunduk, yurttaşlarla konuştuk. Gördüğüm manzara, Suriye’de yaşananlardan farksız. Gördükten sonra Cizre’nin de Suriye’deki bir kentten farkı olmadığını gördüm” dedi.

Cizre’de yaşanılanları yerinde görmek ve incelemek için gelen heyetin yapacağı inceleme, yapılan görüşmelerle ilgili bir rapor hazırlayarak, genel merkeze sunacağı öğrenildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.