Dışarıdaki Kadınlardan, İçerideki Kadınlara Duygusal Destek

 Dışarıdaki Kadınlardan, İçerideki Kadınlara Duygusal Destek

cezaevindeki-kadinlara-kartli-destek-7895030_x_oMersin Kadın Platformu üyeleri, çeşitli cezaevlerinde bulunan kadın mahkumlara duygularını yazdıkları kartları göndererek destek verdi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle kadına şiddete tepki gösteren Mersin Kadın Platformu üyeleri, üzerlerine duygu ve düşüncelerini yazdıkları kartları çeşitli cezaevlerinde bulunan kadın mahkumlara gönderdi.

Kadına yönelik şiddetin son bulmasını isteyen grup adına açıklama yapan Kadın Platformu Üyesi Nursel Demir, kadınların cezaevlerinde de şiddete maruz kaldığına dikkat çekti.

SAVUNMASIZ KADINLARIN ÇIĞLIĞINI DUYURMAK İSTİYORUZ
Kadınların baskı altında yaşamlarını sürdürdüğünü dile getiren Demir, “Kadın mahkumlara yönelik psikolojik ve fiili baskılar uygulanmaktadır. Aylık yapılan aramalar esnasında, daha önce kendilerine verilen eşyalara keyfi olarak el konulmaktadır. Biz kadınlar olarak, etkinliğimizde aramızda bulunamayan tüm kadın arkadaşlarımıza kart göndererek, can güvenliği olmayan kadınların bu çığlığını kamuoyuna duyurmak istiyoruz” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.