Doğu-Batı yönünde Asfaltlama çalışmaları başladı

 Doğu-Batı yönünde Asfaltlama çalışmaları başladı

untitleMersin’in çehresini değiştirecek ve trafik akışını rahatlatacak Tulumba Kavşağı’nda doğu-batı yönündeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

 

Kuzey-güney yönü trafiğe açılan kavşakta, GMK Bulvarı batı kanadında asfaltlama çalışmalarına başlandı. Kavşağın doğu yaya alt geçidinde yapılan çalışmalarda sona gelinirken, üst yapı ön asfalt hazırlık çalışmalarına da devam ediliyor.

 

Aynı zamanda Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen çevre düzenleme çalışmalarıyla da kavşak estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Çevre düzenlemesi çerçevesinde Tulumba Kavşağı şanlı Türk Bayrağı ile süslendi. Toprak zemin üzerine uzunluğu 22.5 ve eni 9.5 metre olan içerisi çiçeklerle renklendirilen Türkiye haritası temalı peyzaj çalışmasının güney kısmındaki çalışmalar tamamlanarak kuzey kesim kavşak çevre düzenlemelerine başlandı.

 

İsmet İnönü Bulvarı’ndaki terfi istasyon elektrik enerji işlemleri tamamlanırken, Silifke Caddesi terfi istasyonu elektrik çalışmaları tüm hızıyla yapılıyor.

 

Öte yandan Tulumba Kavşağı’nda Silifke Caddesi aydınlatma ve elektrik çalışmaları da devam ediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.