Düğünlerde Doların Gerçeğini de Sahtesini de Yasakladılar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Düğünlerde Doların Gerçeğini de Sahtesini de Yasakladılar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

1MERSİN’in Erdemli İlçesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dolarlarınızı bozdurun” çağrısına, düğün salonu sahipleri de başlattıkları kampanya ile destek verdi.

 

MERSİN’in Erdemli İlçesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dolarlarınızı bozdurun” çağrısına, düğün salonu sahipleri de başlattıkları kampanya ile destek verdi. Salon sahipleri düğünlerde damat ve gelin üzerine gerçek ya da sahte dolar atılmamasını isteyerek, ellerinde bulunan sahte dolarları yaktı.

İlçedeki düğün salonu sahipleri, ‘Salonumuzda dolara hayır’ kampanyası başlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdi. ‘Dövizleri bozdurun’ çağrısına kayıtsız kalmayan salon sahiplerinden Murat Ergenç, ülkede yaşanan son olaylardan sonra ülke değerlerine ve parasına sahip çıkma adına salonlarında düğün yapan genç çiftlerin üzerine yabancı para atılmasını yasakladıklarını belirtti. Ergenç, “Doların gerçeğinin ya da sahtesinin düğünlerde damat ve gelin üzerine atılmasını istemiyoruz. Bundan sonra da yasaklıyor, ABD dolarının salonlarımızda kullanılmasını ret ediyoruz. Gelin ve damadımıza böyle bir jest yapılacaksa bunun Türk parası ile yapılmasını istiyoruz. Düğün sahiplerini öncesinde dolar atılmaması yönünde uyarıyoruz. Bizim sözümüzü dinleyen ve dolar kullanmayanlara teşekkür ediyor gelin ve damada özel yemek ikramında bulunuyoruz. Yani bundan sonra salonlarımızda yapılan düğünlerde gerçek ya da sahte dolar kullanılmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından salon sahipleri ellerinde bulunan sahte dolarları yaktı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.