Erdoğan’a Rest Çekti

 Erdoğan’a Rest Çekti

fft2mm7525323

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hakkında başlatılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret sorutşrumasıyla ilgili ilk kez konuştu.
Kılıçdaroğlu’ndan soruşturma açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu, Cumartesi günü CHP kurultayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak ‘Diktatör bozuntusu! Senin için namus ve şeref kavramları ne ifade ediyor? Eğer sen anayasal sınırlarına çekilmedikçe, ben eleştirilerimi ağırlaştırarak devam ettireceğim’ dedi.
CHP liderinin bu sözleri sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla’ soruşturma başlattı. Ardından Erdoğan’ın avukatları Kılıçdaroğlu’na 100 bin TL’lik tazminat davası açtı.
Kılıçdaroğlu’nun sözlerine hem Cumhurbaşkanlığı cephesinden hem de AK Parti ve hükümet cephesinden sert eleştiriler geliyordu.
“DİKTATÖR BOZUNTUSU DEĞİL DE BARIŞ ELÇİSİ Mİ DİYECEKTİM?”
Kemal Kılıçdaroğlu geri adım atmadı ve bugün “Savcılara talimat vermek Cumhurbaşkanı’nın görevi değil. Sen Anayasa’yı çiğnedikçe şerefe ve namus kavramlarını hatırlatmaya devam edeceğim. Ülkeyi yangın yerine çeviren adama diktatör bozuntusu değil de barış elçisi mi diyecektim?” diye konuştu.
Öte yandan bugün bir gazeteye konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’nın soruşturma açmasına ve AK Partililerin tepkilerine de şu yanıtı verdi:
“Soruşturma açılmasına şaşırmadım. Talimattan sonra savcının adım atacağını bekliyordum. Bu soruşturma ile bizi susturacaklarını sanıyorlarsa, asla… Susmayacağız. Birinin Cumhurbaşkanı’nın anayasal sınırlarına çekilmesi gerektiğini hatırlatması gerekiyordu. Ana muhalefet lideri olarak görev bana düştü. Üslup sertti ama bir değil, beş değil… Cumhurbaşkanı tarafsızlık konusunda anayasal sınırlarına çekilmedikçe, AKP lideri gibi davranmayı sürdürdükçe bu üslup daha da sertleşecek.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.