Esad: Fransa Suriye’nin 5 yıldır yaşadığı terörü yaşadı

 Esad: Fransa Suriye’nin 5 yıldır yaşadığı terörü yaşadı

fft2mm7379302Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransa’nın başkenti Paris’te 128 kişinin hayatını kaybettiği ve 180 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili “Fransa, Suriye’nin beş yıldır yaşadığı terörü dün akşam yaşadı” açıklamasında bulundu

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransa’nın terör gecesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fransa’dan, aralarında Ulaştırma eski Bakanı Thierry Mariani’nin de aralarında bulunduğu dört kişilik bir heyeti kabul eden Esad, taziyelerini iletti.
Europe 1’den Xavier Yvon’un haberine göre; 128 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili “Fransa, Suriye’nin beş yıldır yaşadığı terörü dün akşam yaşadı” ifadesini kullandı.
Fransa’nın başkenti Paris’te eş zamanlı gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırılarla kana bulandı. Fransa polisinin verdiği bilgilere göre; 128 kişi hayatını kaybetti ve 180 kişi de yaralandı.
Dünyayı şoke eden eylem, 11 Eylül’den bu yana bir Batı başkentini vuran en kanlı saldırı olarak tarihe geçti. Fransa, ABD ve Türkiye’nin IŞİD’e karşı askeri operasyonları artırmaya hazırlandığı yönünde haberlerin yayınlandığı, G-20 zirvesi arifesinde gerçekleşen son yılların bu en büyük terör eylemi tüm dünyada kınandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.