Fen işlerinde yoğun mesai!

 Fen işlerinde yoğun mesai!

c6678749-66a0-4736-a45d-2b353147a8feAkdeniz Belediyesi, asfalt kaplama, kilitli parke taşı, kaldırım ve yeni yol açma çalışmalarına hız verdi

Akdeniz Belediyesi, Şubat ayında mevsim normallerinin üzerinde seyreden elverişli hava koşullarının da yardımıyla hizmet ve çalışmalarına hız verdi. Merkez mahallelerde kaldırım ve asfalt kaplama programına ağırlık veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, tarımsal üretimin yoğun olduğu çevre mahallelerde ise yeni yol açma ve düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yeni yol açma ve düzenleme, kaldırım ve asfalt kaplama ile yama ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Şubat ayında mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve genellikle yağışın görülmediği elverişli hava koşullarını fırsat bilen Fen İşleri Müdürlüğü, saha ekiplerini çoğaltarak çalışmalarına ivme kazandırdı. Merkez mahallelerde asfalt kaplama, yama ve kaldırım imalatı yapan müdürlük ekipleri, daha önceden yapılmış bazı kaldırımların yolla birleşen noktalarına engelli rampaları yapıyor.

Bu çerçevede ekipler son 2 haftada İhsaniye, Güneş, Gündoğdu, Hal mahallelerinde sokaklarda bozulan kilitli parke taşı kaldırım ve engelli rampalarının yapımı ve tamir çalışmasını gerçekleştirdi. Ekipler, Kiremithane Mahallesi 4415, Çilek Mahallesi 63100 ve 63102, Şevket Sümer Mahallesi 5975 ve 5970 ve Hal Mahallesi 6025 sokaklarda da kilitli parke taşı yapım ve onarımını tamamladı. Merkez mahalleleri kapsayan planlamayla ayrıca Mahmudiye ile Çankaya mahallelerini birbirine bağlayan 108. Cadde’de asfalt kaplama, İhsaniye Mahallesi 4941, 4927, 4908, 4911, 4905 ve 4917 sokaklar ile Nusratiye Mahallesi 5003, 5005 ve 5007 sokaklarda asfalt yama çalışmaları tamamlandı.

Tarım yolları düzenleniyor, yeni bahçe yolları açılıyor Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğü yol düzenleme ekipleri, özellikle tarımsal üretimin yoğun olduğu çevre mahallelerde üretici ve yurttaşlardan gelen talepler doğrultusunda yen yol açma ve düzenleme çalışmalarına da devam ediyor. Bu çerçevede yol düzenleme ekipleri tarafından yine Şubat ayı içerisinde Bağlarbaşı Mahallesi 725, Adanalıoğlu Mahallesi Gülbahar, Muştu, Serhat ve Selen Sokaklarda yol yapım çalışmaları tamamlandı. Yine Yenitaşkent Mahallesi Akdeniz çıkmazı, Sarıibrahimli Mahallesi Kızılyak Mevkii ile Bekirde ve Yeşilova Mahallelerinde çeşitli bahçe yolları ve mahalle arası yolların düzenleme çalışmaları tamamlandı.

“Farkındalık yaratmalıyız”

Akdeniz Belediyesi Fen İşlerinden Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Hakim Baykara, hizmet ve çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, fiziksel engelli yurttaşların gerek sosyal ve gerekse kent yaşamıyla bütünleşebilmesi için yerel yönetimlerin önemli görevleri bulunduğunu vurguladı. Hatalı kentsel tasarımların, engelli olmayan insanlar üzerinde bile riskler yarattığına işaret eden Baykara, “Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin yaşamını kolaylaştıracak her türlü önlemi almalı ve farkındalık yaratmalıyız. Bu nedenle, yaptığımız her kaldırım çalışması engelli rampasını da barındırıyor. Ancak geçmiş yıllarda yapılmış olan bazı kaldırımlarda eksik olan bu rampaları ekliyoruz” dedi. Yeni açılan tarım yolları hakkında da konuşan Eş Başkan Yardımcısı Baykara, “Üreticilerimiz ve mahalle sakinlerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni tarım yolları açıyor ve bu yolları ana arterlere bağlıyoruz. Ayrıca birbirine yakın olan çevre mahallelerin birbirleriyle bağlantı yollarını da düzenliyoruz. Elverişli hava koşullarının desteğiyle çalışmalarımıza hız verdik. Belirlediğimiz program çerçevesinde çalışmalarımız aynı tempoda devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.