Fotoğraflarla Gönüllü Turizm Elçisi Oldular

 Fotoğraflarla Gönüllü Turizm Elçisi Oldular

fotograflarla-gonullu-turizm-elcisi-oldular-8185714_x_o

Mersin’in Erdemli ilçesinde belediye tarafından açılan sanatsal fotoğrafçılık kursuna katılan kursiyerler gönüllü turizm elçileri oldu.

Başlangıçta “Yaşadığın şehrin kültür ve sanat hayatına katkıda bulun” sloganıyla yola çıkan kursiyerlerin Mersin yöresi ile başlayan fotoğraf serüveni ardından bireysel olarak farklı iller ve komşu ülkelerle sürdü. 15 kursiyer tarafından çekilen 50 fotoğraf Erdemli Kültür Merkezi’nde sergilenmeye başlandı.

Yöre insanı, tarihi mekanlar ve doğa çalışmaları gönüllü elçilerin objektifinden sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Ayrıca gönüllü kursiyerlerin sosyal medyada da paylaşılan birçok fotoğrafı beğeni toplayıp yörenin tanıtımına büyük ölçüde katkı sağladı.

Açılan kurs ve sergiyle ilgili bilgiler aktaran Erdemli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Arslan, Erdemli’de ilk kez böyle bir çalışmanın yapıldığını belirtti. Arslan, “Bölgemizin ve ülkemizin turistik değerlerini, doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak, hem bölge ekonomisine katkıda bulunmak, hem turizm açısından ilçemizin gelişmesine, ülkemizin gelişmesine katkı sunmak istedik. Bu bizim temel amaçlarımızın en başında geleni” dedi.

Bölgeyi tanıtıcı etkinliklere önem verdiklerini anlatan Arslan, turizm anlamında yörenin tanıtımına yönelik çalışmaları sürdüreceklerini de kaydetti.

Kursiyerlerden Elife Güzel ise, “Çektiğimiz fotoğraflarla turizme doğru güzel bir gidiş oldu. Turizm elçiliği yapmış olduk bir yerde. Bu fotoğraflar sayesinde yöremiz birçok kişiye tanıtıldı. Sosyal medyada da yer aldı. Derken yöremizin bütün turistik güzel yerleri halkada tanıtılmış oldu” diye konuştu.

Kendilerine teşekkür belgesi de takdim edilen kursiyerler çektikleri fotoğraflarla gönüllü elçiliklerini sürdürmeye devam edecekler.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi ise 10 gün boyunca gezilebilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.