Güvenlikçinin Katili Eşi ve Arkadaşı Çıktı

 Güvenlikçinin Katili Eşi ve Arkadaşı Çıktı

guvenlikcinin-katili-esi-ve-arkadasi-cikti-8113146_x_o

Mersin’de güvenlik görevlisi olarak çalışan Abdullah Yırtan’ın ölümüyle ilgili soruşturmayı derinleştiren jandarma, cinayeti arkadaşı ve eşinin işlediğini ortaya çıkardı.

Güvenlikçinin Katili Eşi ve Arkadaşı Çıktı

Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen güvenlik görevlisinin eşi ile arkadaşı gözaltına alındı.

KAFASINA KURŞUN SIKTILAR

Tarsus’a bağlı Meşelik Mahallesi sınırları içinde elektrik üretimi yapan Kadıncık 1 Barajı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan Abdullah Yırtan (46), barajın tünel bölümünden kafasına sıkılan kurşunlarla öldürüldü. İl Jandarma Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesine oluşturulan özel bir ekip tarafından yapılan araştırma sonucunda şüpheler öldürülen güvenlik görevlisinin eşi ve en yakın arkadaşı üzerinde yoğunlaştı.

TELEFON TRAFİĞİ CİNAYETİ ORTAYA ÇIKARDI

Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu öldürülen Abdullah Yırtan’ın neredeyse yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen ve aynı şirkette servis şoförü olarak çalışan M.S. (41) adlı arkadaşı ile güvenlikçinin öldürüldüğü günün öncesinde ve aynı gün eşi V.Y. arasında sürekli telefon görüşmesi trafiği tespit edildi. Yapılan teknik incelemede V.Y. ve M.S.’nin telefonlarının cinayet saatinde kapalı olduğunu ve olayın ardından açılarak güvenlikçinin eşi V.Y. ile kısa süre görüşme yapıldığını belirleyen jandarma, M.S.’nin olaydan sonra kıyafetlerini sahibi olduğu tavuk üretim çiftliğinde ayakkabısına varana kadar yaktığı bilgisine ulaştı. Jandarma ekipleri, bunun üzerine öldürülen güvenlikçinin eşi V.Y. ve arkadaşı M.S’yi gözaltına aldı.

GÖNÜL İLİŞKİSİ OLDUĞUNU İTİRAF ETTİ

V.Y.’nin jandarmadaki sorgusunda M.S. ile gönül ilişkisi olduğunu ancak daha ileriye gitmediklerini itiraf ettiği öğrenildi. Gece saatlerinde Tarsus Adliyesi’ne sevk edilen V.Y. ve M.S., karakolda ve mahkemede susma haklarını kullandı. 2 zanlı, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarma ekipleri, cinayette kullanıldıktan sonra gömüldüğü düşünülen tabancayı aramayı sürdürüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.