Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi şan öğrencileri dönem sonu etkinliği düzenliyor

 Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi şan öğrencileri dönem sonu etkinliği düzenliyor

f79b75e1-729c-4181-ab51-c62387b63f82Halklar ezgilerin dilinde buluşuyor

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, şan eğitimi alan öğrencilerinin yer aldığı dönem sonu etkinliği düzenliyor. “Egemenlerin Ayrıştırıcı Diline İnat, Halklar Ezgilerin Dilinde Buluşuyor” sloganıyla 15 Ocak Cumartesi akşamı izleyici karşısına çıkacak olan Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi kursiyerleri, alternatif bir sanat ortamı yaratmayı hedefliyor.

İlk olarak 2013 yılında beceri ve sanat eğitimlerine kapılarını açan Akdeniz Belediyesi Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, 2 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü sanat eğitimlerini dönem sonu etkinlikleriyle taçlandırıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evinde şan eğitimi alan kursiyerler, 15 Ocak Cumartesi günü izleyici karşısına çıkıyorlar.

Akdeniz Belediyesi konferans salonunda saat 17.30’da başlayacak olan ücretsiz etkinlikte koro ve solo performans sergileyecek olan kursiyerler, Türkçe ve Kürtçe eserleri seslendirecekler. “Egemenlerin Ayrıştırıcı Diline İnat, Halklar Ezgilerin Dilinde Buluşuyor” sloganıyla dönem sonu etkinliğini düzenleyen Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, özellikle şan ve müzik eğitimlerinde geçmiş 2 yıllık süreci izleyicilerin beğenisine sunacaklar.

Akdeniz Belediyesi Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, şan kurslarının yanı sıra 2 yıldır gitar, bağlama, yan flüt, ney, kaval, mey gibi enstrüman eğitimlerini de sürdürüyor. Ayrıca sinema ve fotoğraf dallarında kurs ve atölye çalışmaları yapıyor. Halka açık ve ücretsiz olan kurslar, öğrencilerin ilgi duydukları sanat dallarında özgür bir çalışma alanı bulmalarına ve kendilerini ifade etmelerine olanak tanıyor. Dönem sonu etkinliğine yer alacak isimler ve seslendirecekleri eserler ise şöyle:

Solistler:
Tugay Aslan “Drama Köprüsü-Mamak Türküsü”
Hatice Akkaya “Elqajiye-Ling Sera”
Welat İnanç “Nera Buko-Pir Sultan Deyi”
Ekin Kün “Hekimoğlu-Ayletme Beni”
Güldest Arin “Nexşe Mirzo-Xelef”
Sebahat Gençtarih Cebe “Rojek Te-Asfur”

Koristler:
Jiyan Yeşilağaç, İpek Anılan, Hazal Oruncak

Enstrümanistler:
Bican Özgür Öztürk (Koro Şefi-Gitar), Arif Adalı (Bağlama, Sazbüş, Piyano), Ersin Akgün (Bas Gitar), Ali Rıza Peşmen (Kaval, Mey, Zurna), Yasin Dönmez (Keman), Mehmet Can Reyhan (Perküsyon)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.