HDP’nin Genel Merkez kampı

 HDP’nin Genel Merkez kampı

hdp.20150710151752HDP, yeni yasama döneminde TBMM’de izlenecek politikaların belirlenmesi amacıyla milletvekilleri ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini Genel Merkez’de iki günlük kampa aldı.

Çalışmaya yönelik duyuru yapılmazken kapalı toplantıda etkin muhalefetin yürütülmesi için ortak söylem oluşturulması amaçlanıyor. Toplantıda, Güneydoğu’da devam eden çatışmalı sürecin duygusal bir kopuşa neden olduğu ve halkın çözüme yönelik beklentilerinin hayal kırıklığına dönüştüğü ifade edildi.
59 vekil katılacak
Kamp olarak planlanan ancak herhangi bir otel ya da konferans salonu yerine Genel Merkez’de önceki gün ve dün basına kapalı yapılan toplantılara 59 milletvekilinin yanı sıra 1 Kasım’da seçilemeyen 21 milletvekili de davet edildi. MYK’da görev yapan 30 üye ile parti yöneticileri ve eş başkanların katıldığı toplantıda Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, ABD ziyaretine yönelik bilgi verdi. Vekil ve MYK üyelerine ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşme hakkında bilgi veren Demirtaş, ABD’li yetkililerin çözüm sürecine dönülmesi ve Kürt sorununun müzakere temelinde çözülmesini istediğini aktardı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.