İki Ayrı Cinayetin Zanlıları Aynı Evde Yakalandı

 İki Ayrı Cinayetin Zanlıları Aynı Evde Yakalandı

iki-ayri-cinayetin-zanlilari-ayni-evde-yakala-8150059_x_oAdana’da geçtiğimiz hafta yol ortasında kız kardeşi Yıldız Tongul (30) ile sevgilisi Murat Uygun’u (34) öldüren Sabri Uzun (32) saklandığı evde yakalandı.

Adana’da geçtiğimiz hafta yol ortasında kız kardeşi Yıldız Tongul (30) ile sevgilisi Murat Uygun’u (34) öldüren Sabri Uzun (32) saklandığı evde yakalandı. Evde, Uzun ile birlikte Mersin’in Tarsus ilçesinde yaklaşık üç ay önce öldürülen karateci İrfan Fidanoğlu’nun cinayet şüphelileri R.E. (20) ile U.A (16) da yakalandı.

Seyhan ilçesi Kocavezir Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta kız kardeşi Yıldız Tongul ile sevgilisi Murat Uygun’u sokak ortasında öldüren Sabri Uzun’u yakalamak için çalışmalarını sürdüren Adana polisi, Uzun’un Sümer Mahallesi 69070 Sokakta gizlendiği bilgisi üzerine bu eve operasyon yaptı. Eve gece 01.00 sularında baskın yapan polis, çok sayıda suç kaydı bulunan Uzun’u kıskıvrak yakaladı. Polis operasyonda 1 Aralık’ta Tarsus’ta öldürülen karateci İrfan Fidanoğlu’un cinayet şüphelileri R.E. ile U.A.yı da yakaladı. Sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Devlet Hastanesi’ndeki Adli Tıp Kurumu’na getirilen Uzun, namusunu temizlemek için cinayeti işlediğini söyledi. Öldüreceği bir kişi daha olduğunu ve onun için kaçtığını belirten Uzun, “Bacımı arkadaşıma emanet ettim, ihanet etti. Bugüne kadar pişman olacağım hiçbir şey yapmadım.” dedi. Daha sonra öldürmeyi planladığı kişiye seslenen Uzun, “Sana sesleniyorum sana X şahıs, 70 yaşında da olsa cezaevinden çıksam nefesim senin ensende, seni de öldüreceğim. 80 yaşında seni öldüreceğim, bastonla çıksam seni öldüreceğim. O kendini çok iyi biliyor.” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.