…İngiltere’de yaşayan gurbetçi ameliyat için Tarsus’a geldi…

 …İngiltere’de yaşayan gurbetçi ameliyat için Tarsus’a geldi…

Gurbetçilerin sağlık hizmetleri için Tarsus’u tercih etmesiyle ilgili basın bültenimiz ve görselleri ektedir.
Değerlendirmeniz temennisiyle, çalışmalarınızda başarılar dilerim…
Saygılarımla…

…İngiltere’de yaşayan gurbetçi ameliyat için Tarsus’a geldi…

Gurbetçiler Tarsus’u tercih ediyor

Avrupa’da yaşayan gurbetçiler, sağlık hizmetleri için artık Tarsus’u daha çok tercih ediyor. Son olarak, İngiltere’de yaşayan Ceyda Uzun, Medical Park Tarsus Hastanesi’nde tüp mide ameliyatı oldu

FOTOĞRAFLI

GEÇMİŞTE maddi imkanı olanlar önemli ameliyatları için Türkiye’den Avrupa ve Amerika’ya giderken, son yıllarda rota tersine döndü. Artık Avrupa’daki özellikle Türk vatandaşları, yaşadıkları gelişmiş ülkelerin olanaklarına rağmen, sağlık hizmeti almak için Türkiye’yi tercih ediyor. Gurbetçilerin ameliyat ve diğer sağlık uygulamaları için geldiği yerler arasında Medical Park Tarsus Hastanesi de öne çıkıyor. Son olarak, İngiltere’de yaşayan Ceyda Uzun’un (33) tüp mide ameliyatı, Medical Park Tarsus Hastanesi’nde Op. Dr. Erdal Cücük tarafından yapıldı.

ÖNCE İNTERNETTEN ARAŞTIRDI
İngiltere’nin Enfield kentinde yaşayan Ceyda Uzun, çocukluğundan beri yaşadığı fazla kilolarından, diyet ve sporla kurtulamayınca tüp mide (mide küçültme) ameliyatı olmaya karar verdi. Ameliyat olmak için hastane ve doktor arayışına giren Ceyda Uzun’a, Adanalı olan eşinin yakınları Medical Park Tarsus Hastanesi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük’ü önerdi. İngiltere’de doğan ve büyüyen, Çukurova’yı hiç bilmeyen Ceyda Uzun, Medical Park Tarsus ve Op. Dr. Cücük hakkında internetten araştırma yapmaya başladı.

TARSUSLULARI ÇOK SEVDİM
İnternetteki haberler arasında, geçtiğimiz aylarda kendisi gibi fazla kilo sorunu olan ve yine kendisi gibi İngiltere’de yaşayan Kayserili bir gurbetçinin Medical Park Tarsus Hastanesi’nde Op. Dr. Erdal Cücük tarafından ameliyat edildiğini okuyan Ceyda Uzun, kesin kararını verdi. Tarsus’a gelen Uzun’un tüp mide ameliyatı, Op. Dr. Erdal Cücük tarafından yapıldı. Ameliyattan birkaç gün sonra taburcu edilen Ceyda Uzun, “Türkiye’yi ve Tarsus’u tercih ettiğim için çok doğru bir karar verdiğimi anladım. Hem hastane, hem doktorumdan memnun kaldım. Tarsusluları da çok sevdim” dedi.

YABANCI HASTALAR ARTIYOR
Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Egin, başta cerrahi işlemler olmak üzere yurt dışından gelen hasta sayısının giderek arttığını söyledi. Egin, “Genel olarak Türkiye sağlıkta birçok konuda Avrupa’yı geçti. Medical Park Tarsus Hastanesi olarak biz de Avrupalı ve gurbetçi hastalar tarafından artık çok daha fazla tercih ediliyoruz. Hem hizmet kalitesi, hem de ekonomiklik nedeniyle, sürekli yurt dışından hastalar geliyor” dedi. Ahmet Egin, bölgenin yabancı hastalar konusunda gelişmesinin her yönüyle olumlu sonuçları olacağını belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.