İnşaat Atıkları ve Çöp Dağı Akdeniz Belediyesi Tarafından Temizlendi

 İnşaat Atıkları ve Çöp Dağı Akdeniz Belediyesi Tarafından Temizlendi

492271ef-c3d2-448c-be38-34fef95fa4ad

Akdeniz Belediyesi, halk sağlığı ve kent ve çevre temizliğine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şevket Sümer Mahallesi, H. Okan Merzeci Bulvarı civarındaki boş arazilere dökülen tonlarca inşaat atığı ve çöpler nedeniyle oluşan kirlilik, zabıta, fen ve temizlik işleri müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla temizlendi.

Akdeniz Belediyesi sınırları içinde bulunan Şevket Sümer Mahallesi’nde, H. Okan Merzeci Bulvarı civarında, 5941 ila 5943 sokaklarda, bölgedeki bazı fabrikaların ve yurttaşların çöp, moloz ve hafriyat atıkları döktükleri için çevre kirliliği yaratan tonlarca atık, Fen ve Temizlik İşleri ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, iş makineleri ile 1 hafta süren aralıksız ortak çalışması sonucunda temizlenerek bölgeden çıkarıldı.

Fabrika yetkilileri ve arazi sahipleri ile toplantı yapıldı

Çalışmalar öncesinde özellikle Akdeniz Zabıta müdürlüğü ekipleri, Fabrika yetkilileri ile toplantılar yapılarak gerekli uyarılarda bulunuldu ve tutanaklar tutuldu. Çöp ve inşaat atıkları dökülen arazilere tekrar atık dökülmesinin önlenmesi için bölgenin etrafının sac bariyerlerle örülmesi sağlandı. Arazi sahipleri, fabrika yetkilileri ve civarda yaşayan yurttaşlar, bölgenin temizlenmesi ve konuya hassasiyetleri nedeniyle belediye ekiplerine teşekkür etti. Bu arada Akdeniz zabıta ekipleri, bölgeyi sık sık kontrol ederek ve resmi araçlarla söz konusu yerde devriyeler yaparak yeniden atık dökülmesini önlüyor.

Eş Başkanlardan duyarlılık çağrısı

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, bölgedeki çalışmalar hakkında yaptıkları açıklamada, insan ve çevre sağlığını tehdit eden bu tür unsurların engellenmesine yönelik denetim ve uyarıların artarak süreceğinin altını çizdi. Temiz, sağlıklı ve güvenli kent ve çevre hakkının engellenmemesi için herkese çağrıda bulunan Eş Başkanlar Mutlu ve Türk, bu konuda yurttaşlardan gelen çağrı ve şikâyetlerin de en kısa sürede ilgili ekiplerce değerlendirileceğini ifade etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.