Kadın ve Çocuk Refahı İşbirliği Protokolü İmzalandı

 Kadın ve Çocuk Refahı İşbirliği Protokolü İmzalandı

unnamed (1)Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Barosu arasından Kadın ve Çocuk Refahı ve Sorunlarına İlişkin ortak çalışmaları içeren işbirliği protokolü imzalandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Mersin Barosu Başkanı Av. Alpay Antmen’ın imzaladığı işbirliği protokolü ile Mersin genelindeki kadınlar için daha güvenilir yaşam standartlarının oluşturulması ve çocukların beden ve ruh sağlıklarının korunmasını sağlayarak sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Sosyal Hizmete, Sosyal Yardıma ve Hukuki Korunmaya İhtiyaç Duyan Kadınlara İlişkin işbirliği protokolü ve Çocuk Refahı ve Sorunlarına İlişkin işbirliği protokolü yürürlük maddesiyle birlikte on dörder maddeden oluşuyor.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Barosu’yla birlikte imzalanan işbirliği protokolünün Mersin için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederek, değişen ve gelişen yaşam şartları içerisinde çocuk ve kadın sorunları problemlerinin çözümü için yeni adımlar da atacaklarını ifade etti.

Başkan Kocamaz, “Mersin’de ihtiyaç sahibi olan her kadın ve çocuğa kucak açıyoruz. Kadınlarımız ve çocuklarımız bizi geleceğe taşır. Onların sıkıntılarını bir nebze olsun hafifletmek bizim boynumuzun borcudur. Tabii ki hiçbir kadının ve çocuğun sıkıntı yaşamasını istemeyiz. Ama yaşadıklarında da biz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.