Kuzey Iraklı İş Adamını Dolandıran Zanlılar Yakalandı

 Kuzey Iraklı İş Adamını Dolandıran Zanlılar Yakalandı

kuzey-irakli-is-adamini-dolandiran-zanlilar-8141690_x_o

Kızı Mersin’de okuyan Kuzey Iraklı bir iş adamının ev alma bahanesiyle 60 bin dolarını çaldıkları belirlenen 3 kişiden biri yakalandı, birinin ise başka bir suçtan cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, 2015 yılının Nisan ayında, Kuzey Iraklı iş adamı Abdülhalit Kadir İsmail, Mersin’de okuyan kızına ev almak için arkadaşı M.Y. ile irtibata geçti. Irak’taki marketini satıp 60 bin doları Mersin’e havale eden İsmail, kızı ve Mersin’deki arkadaşı M.Y. ile birlikte Yenişehir ilçesinde ev baktı. Evi almaya karar veren iş adamı, bankadaki paraları çekerek arkadaşı M.Y.’nin Sağlık mahallesindeki evine yemeğe gitti. Bu sırada aracının bagajında bulunan 60 bin dolar, buji ile camı kırılarak çalındı. Arkadaşının evinden ayrıldıktan sonra içi para dolu çantanın otomobilinden çalındığını fark eden iş adamı, polise giderek şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, bujideki parmak izinden zanlının kimliğini tespit etti. Şüpheli Ercan U. (22), daha sonra polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Zanlının emniyetteki ifadesinde, olayı planlayan kişinin Iraklı iş adamının arkadaşı M.Y. ile M.N.B. adlı kişiler olduğu anlaşıldı. Şüphelilerden M.N.B.’nin başka bir suçtan cezaevinde olduğu belirlenirken, M.Y.’nin arandığı kaydedildi.

Şüpheli Ercan U. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.