Lise Öğrencilerine Motivasyon Semineri

 Lise Öğrencilerine Motivasyon Semineri

d1e69819-4b0d-4370-b36a-5426062f4264Gençlerin geleceğini şekillendiren konularda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’deki lise öğrencilerinin sınav kaygılarını en aza indirgemek ve onları bilinçlendirmek amacı ile Yakın Doğu Üniversitesi işbirliği ile lise 11. ve 12. sınıf öğrencileri için ‘Doğru Tercih’ semineri düzenledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan seminere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Konsolosluğu Eğitim ve Kültür Ataşesi Ahmet Simitçioğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Adana Temsilcisi Mevlüt Sezer, veliler, eğitimciler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Mersin merkez ve ilçeleri olmak üzere birçok liseden katılım sağlanan seminer, 3 oturumda gerçekleşti.

Seminerde, sınav kaygısı ve motivasyonu ile ilgili öğrencilere bilgi veren Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fahriye Altınay Aksal, dikkat ve istemenin önemini hatırlatarak, başarıya giden yolun kendine inanmaktan ve çalışmaktan geçtiğini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Zehra Altınay ise üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerin tercih edecekleri üniversitelerin eğitim kalitelerinin yanı sıra toplumsal ve sosyal sorumluluk hizmet anlayışını ortaya koymalarının, gençlerin ufuklarını geliştirmek açısından önemini anlattı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.