Lojistiğin kalbi Mersin’de atacak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Lojistiğin kalbi Mersin’de atacak

73bc85b68ac3f83c151d9a0d73b67325MERSİN’de düzenlenecek 5’inci Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Lojistik Derneği, Mersin Deniz ve Ticaret Odası (MDTO) ile Toros Üniversitesi işbirliğinde düzenlenencek kongrenin Divan Oteli’ndeki tanıtımına; Toros Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yüksel Özdemir, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut ve MDTO Başkanı Cihat Lokmanoğlu katıldı.

 

İHTİYACA GÖRE PLANLANDI
26-28 Mayıs tarihleri arasındaki kongreyi iş dünyasının ihtiyaçları üzerine kurgulamaya çalıştıklarını belirten MTSO Başkanı Aşut, kentin sektördeki önemini vurguladı. Aşut, şu değerlendirmeyi yaptı: “Havaalanı önümüzdeki süreçte bu işin içinde olacak. Hava yolu, demir yolu, deniz yolunun kesiştiği tek nokta Mersin. Bizi en çok ilgilendiren, yapılacak sunumlarla lojistikte ve uluslararası lojistikte yaşanan sıkıntılarla ilgili yapılan bildiriler, çözüm önerileri.. Özel sektör kendisini burada bulacak. Akademisyenlerin göremediklerini belki özel sektör akademisyenlere aktaracak.”
TÜRKİYE’DE 3 MERKEZ
MDTO Başkanı Cihat Lokmanoğlu da Türkiye’de 3 lojistik merkezi olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “İstanbul, İzmir ve Mersin. Fakat Mersin konum olarak bu iki yerden çok daha önemli konumda. İskenderun Mersin’i birlikte düşünürsek ithalat, ihracat ve transit yük var komşularla birlikte. Servis alanımız hem İzmir hem İstanbul’dan fazla. Doğu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz bu limanlardan faydalanıyor. Bir tek limanla lojistik olmuyor. Serbest bölge ile liman var, havaalanı yapılıyor. Kimse bize yardım etmese de burası bir lojistik merkez olarak çıkıyor çünkü tabanımız sağlam.”
40 ÜLKEDEN 150 KATILIMCI
Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir ise ‘Karma taşımacılık ile Doğu Akdeniz’de lojistik’ temalı kongreye 40 ülkeden 150 katılımcı olacağı ve 90 bildiri sunulacağı bilgisini verdi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.