Mersin’de 11 Yıl Önce Boşandığı Eşini Öldüren Koca Tutuklandı

 Mersin’de 11 Yıl Önce Boşandığı Eşini Öldüren Koca Tutuklandı

mersin-11-yil-once-bosandigi-esini-olduren-ko-7827065_x_300Mersin’de 11 yıl önce boşandığı eski eşi 47 yaşındaki Şenay Öz’ü kızının gözleri önünde tabanca ile vurarak öldüren 53 yaşındaki Ali Kapu tutuklandı.

Geçen pazartesi günü merkez Toroslar İlçesi Tozkoparan Mahallesi’nde meydana gelen olayda Ali Kapu, boşandığı eski eşi Şenay Öz’ü, kızı Özlem Kapu ile birlikte evine dönerken sokak ortasında tabanca ile vurarak öldürdü. Kapu, olay yerinde polis tarafından gözaltına alındı. Geniş çaplı bir soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zanlının ağabeyi Derviş Kapu ile ağabeyinin birlikte yaşadığı İlknur Keleş’i de ‘Silah temin ederek cinayete yardım’ ettikleri iddiasıyla gözaltına aldı.

BAŞKASIYLA YAŞIYORDU

Ali Kapu’nun emniyetteki ifadesinde eşiyle 11 yıl önce resmi olarak boşanmalarına rağmen 4 ay öncesine kadar Belçika’da birlikte yaşadıklarını, 4 ay önce de kendisini terk ederek Mersin’e dönerek burada başka biriyle yaşadığını öğrendiğini, kızını da birlikte yaşadığı kişinin oğlu ile nişanladığını duyunca evine gittiğini, bu sırada öfkesine hakim olamayarak eski eşini vurduğunu söylediği belirtildi. Ali Kapu, Derviş Kapu ile İlknur Keleş, emniyetteki sorgularının ardından tutuklandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.