Mersin Başbakan Yardımcısı Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek

 Mersin Başbakan Yardımcısı Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek

mersin-basbakan-yardimcisi-elvan-genclerin-3--8321207_x_300

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde muhtarlarla bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, hükümetin icraatları hakkında açıklamalarda bulundu. İktidarın seçim vaatleri arasında olan prim borçlarının silinmesi sözünün yakında hayata geçeceğini ifade eden Elvan, “25 yaşına kadar olan gençlerin genel sağlık sigortası kapsamındaki sigorta pirim borçlarını silinmesiyle ilgili yasa teklifimizi TBMM’ye sunmuştuk. 2 gün önce Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti. İnşallah Meclis Genel Kurulundan da geçecek ve gençlerimizin genel sağlık sigortası primi borçlarını sileceğiz ki, 3 milyon 300 bin gencimiz bundan yararlanacak ve toplam 3,6 milyar liralık devletin alacağından, tahsilatından vazgeçmiş oluyoruz” diye konuştu.

Asgari ücretin 1300 TL’ye çıkarılması, emeklilere 1200 TL’lik destek sağlanması, esnafa 30 bin TL faizsiz kredi verilmesi gibi birçok seçim vaadini çok kısa sürede hayata geçirdiklerini ifade eden Elvan, terörle mücadeleyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

“SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLENE KADAR MÜCADELE DEVAM EDECEK”

Milletin huzuru ve geleceği için Türkiye’nin daha hızlı büyümesi ve kalkınması için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Elvan, şunları söyledi:

“Ülkemizin, güvenliği, kalkınması her şeyin üstündedir. Sizin talebiniz bizim talebimiz. Biz sizinle konuştuğumuzda siz şunu söylüyorsunuz ‘1 tane terörist dahi içimizde barınmasın’ diyorsunuz. Biz açıkçası son terörist etkisiz hale getirilene kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bizler bu ülkeyi çarşıda, pazarda bulmadık. Bu devleti, iş olsun diye masada kurmadık. Sınırlarımızı da biz cetvelle çizdirmedik. Bunu da biliyoruz. Bu ülkenin nasıl vatan olduğunu, bu devletin nasıl kurulduğunu ay yıldızlı bayrağımızın nasıl rengini aldığını sizler de bilirsiniz. Bizi tanıyan 7 düvel de çok iyi bilir. Vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza, birliğimize, dirliğimize kim kast ediyorsa, kim huzurumuzu bozmaya çalışıyorsa onlar gereken dersi alacaktır. Biz de gereken mücadeleyi yapacağız. Biz vatanımızı, milletimizi, devletimizi ve ay yıldızlı bayrağımızı seviyoruz. Bu devlet için, bu ülke için her şeyimizi feda etmeye hazırız. Bu konuda da hiçbir kaygınız olmasın.”

Erdemli’ye yapılacak olan yatırımlar hakkında da bilgi veren Elvan, muhtarların sorunlarını da dinledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.