Mersin Başbakan Yardımcısı Elvan: Terörle Mücadele Etmeye Kararlıyız

 Mersin Başbakan Yardımcısı Elvan: Terörle Mücadele Etmeye Kararlıyız

mersin-basbakan-yardimcisi-elvan-terorle-muca-7972367_x_300

Mersin’e yaptığı ziyaret çerçevesinde partililerle buluşan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, eli kanlı tek bir terörist kalmayıncaya kadar terörle mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Ak Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda terör eylemlerine tepki gösteren Elvan, son günlerde Doğu illerinde tırmanan terör eylemlerine dikkat çekti. Terör örgütü üyelerinin hakettikleri cezayı alacaklarını belirten Elvan,”Terör örgütü doğu illerimiz başta olmak üzere illegal ve yasadışı faaliyetler içerisinde. Terörle mücadele etmeye kararlıyız. Kamu düzeni sağlanıncaya kadar terörle mücadele etmeye devam edeceğiz. Hendek siyaseti yapanlara, sokaklara hendekler kazıp, barikatlar kurup orada yaşayan vatandaşlarımızın özgürlük alanlarını kısıtlayanlara çok net sesleniyorum. Terör örgütü olarak illegal faaliyette bulunduğunuz müddetçe sizinle mücadele edeceğiz. O hendeklerin her birini kapattığımız gibi, siz de gereken cezayı göreceksiniz” dedi.

Terör örgütü üyelerinin bölge insanlarına ciddi zararlar verdiğini ifade eden Elvan, “O bölgede yaşayan kardeşlerimiz evlerinden oluyorlar. Hendek kazıp barikat kuranlar, araçları okulları yakanlar, o bölgede yaşayan kardeşlerimize zulüm ediyorlar, eziyet ediyorlar. kışın bu gününde evlerini terketmek zorunda kalıyorlar. Bunu yapan terör örgütü. O bölgede yaşayan çocuklarımızın okula gitmesini engelliyorlar. Okulları, camileri yakıyorlar. Böyle bir anlayış olabilir mi? Sizlerin güçlü desteği ile mücadelemizi sonuna kadar sürsüreceğiz. Eli kanlı tek bir terörrist kalmayıncaya kadar terörler mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu. Toplantının ardından Elvan, Mersin programını sona erdirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.