MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DRAGON’DA İKİNCİ

 MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DRAGON’DA İKİNCİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Yapar Medya organizatörlüğünde Mersin’de altıncısı kez düzenlenen 2017 Mersin Dragon Festivali sona erdi. İki gün süren ve 34 kano kürek takımının yarıştığı festivalde, Fun ve Sport kategorisinde dereceye girenler ödüllendirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Fun kategorisinde ikinci oldu.
Yıl boyunca farklı şehirlerde gerçekleştirilen ve bu yıl Mersin’de altıncısı düzenlenen Dragon Festivali’nde iki gün boyunca takımlar heyecan dolu bir haftasonu yaşadı.
Yarı final ve final yarışmalarından sonra gerçekleştirilen ödül töreni ile dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını aldı.
İlk gün gerçekleştirilen müsabakalar sonunda birinci olan takımlar, son gün yapılan yarı final ve final turuna çıkmaya hak kazandı. İkinci gün yapılan yarışmaların Fun kategorisinde Çağrı Asansör takımı birinci olurken, bu yıl üçüncü kez yarışmalara katılan Mersin Büyükşehir Belediyesi ikinciliği elde etti. Takımların kıyasıya mücadele ettiği Fun kategorisinde üçüncü takım ise Seçil Kauçuk takımı oldu.
Sport kategorisinde düzenlenen mücadelede ise Yıldız Entegre takımı şampiyon olurken, Çukurova Tıp Takımı ikinci, MIP takımı üçüncü oldu.
Eğlence dolu haftasonu
Kongre ve Sergi Sarayı’nın sahilinde düzenlenen festivalin ilk günü açılış konuşması ile başladı. Kaptan Seremonisi ile devam eden festivalde, yarıştan önce sahneye davet edilen takım kaptanları, yarış öncesi takımlarını motive ederken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın verdiği mini konserle festival alanındaki yarışmacılar ve seyirciler doyasıya eğlendi. 34 takımın yarıştığı festivalde, kıyasıya süren mücadelelerin yanı sıra gerçekleştirilen kostüm yarışması, konserler, DJ performansları da etkinliğe renk kattı.
Açılış konuşması ile başlayan festivalin son günü sabah sporu ile devam etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası verdiği konserle alanda bulunan vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Etkinlikte, DJ performansları ve dans gösterileri de yer aldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.