MERSİN BÜYÜKŞEHİR FARKINDALIKTA İLK BEŞTE

 MERSİN BÜYÜKŞEHİR FARKINDALIKTA İLK BEŞTE

 

wduDünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği tarafından engellilere yönelik yaptığı çalışmalardan ve engelsiz bir dünyaya katkılarından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a “Küresel Sosyal Farkındalık Ödülü” verildi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı (EYFA) kapsamında gerçekleştirilen ödül törenine, Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği Başkanı Metin Şentürk, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Celal Taş, sanat camiasının önemli isimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen ve toplam 30 kişi, kurum ve kuruluşun ödül aldığı törende, Mersin Büyükşehir Belediyesi engellilere yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı ödül alan beş belediye arasına girdi.

Engellilik ve erişilebilirlik ile ilgili sosyal farkındalığın artırılması konusunda emek veren ve engellilerin yaşamını kolaylaştıran kişi, kurum ve kuruluşlara verilen Küresel Sosyal Farkındalık Ödülü’nü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz adına Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Celal Taş aldı.

Engelsiz bir Mersin için çalışan ve bu anlamda birçok projeyi hayata geçiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Engellilerin topluma entegrasyonu ve toplumun engellileri anlaması yolunda farkındalık oluşturma çalışmalarımıza hiç durmadan devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz andan itibaren hayalini kurduğumuz engelsiz Mersin için çalıştık. Hizmetlerimizi engelli vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracak şekilde planlıyoruz ve çalışmalarımızı bu anlayışla hayata geçiriyoruz” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.