Mersin Limanında Milyon Dolarlık Yolsuzluk İddiası

 Mersin Limanında Milyon Dolarlık Yolsuzluk İddiası

Mersin Eski Liman Başkanı apar topar görevden alınmasının ardından, Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanlığı yolsuzluk iddiasıyla eski Başkan Z. G. hakkında soruşturma başlattı.

363089ESKİ LİMAN BAŞKANI NEDEN APAR TOPAR GÖREVDEN ALINDI?
-ESKİ LİMAN BAŞKANINA ŞOK SORUŞTURMA!
– HANGİ ÖRGÜTLER FİNANSE EDİLDİ?i

Mersin Eski Liman Başkanı apar topar görevden alınmasının ardından, Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanlığı yolsuzluk iddiasıyla eski Başkan Z. G. hakkında soruşturma başlattı.

2015 yılında Liman Başkanlığına getirilen Z. G. bir yıl gibi kısa bir süre sonra aniden görevden alınması akıllarda soru işareti bırakmıştı. G’nin görevden alınmasının ardından Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanlığının iddiaların araştırılması için müfettiş görevlendirdiği öğrenildi.

Müfettişler görevden alınan eski liman başkanı Z. G. hakkında soruşturma başlattığı, başlatılan soruşturmada Liman ile çalışan acentelerden, limanın birtakım ihtiyaçları olduğu ve bu ihtiyaçların karşılanmasında kendilerinden eski Liman Başkanı Z. G.’nin bir talebinin olup olmadığı sorularak herhangi bir kazanç elde edilip edilmediği, Müfettişlerin dernek, kurum yada kuruluşlara bağış kurban gibi talepte ve yönlendirmede bulunup bulunmadığının sorulduğu öğrenildi.

Çalışanlara uygulanan baskılar, Eski Liman Başkanı Z. G.’nin parti ve sendika gücünü arkasına aldığını kendisine kimsenin dokunamayacağını hatta Ulaştırma Memur Sen il temsilcisinin Z. G.’nin görevden alınmasına müteakip bu değişikliği protesto etmek için görevinden istifa ettiği gelen iddialar arasında.

Eski liman başkanı Z. G.’nin sosyal medya hesaplarında önceki yıllara ait beğeni ve paylaşımlarının tamamının yasa dışı bir örgüt içinde yer aldığı iddia edilen basın yayın organları ve benzeri yapılar olduğunun görüldüğü öğrenildi.

İddialara göre, Mersin Limanında sistemin işleyişinden kaynaklı milyon Euro/Dolarları bulan bir para trafiğinden söz edilirken, bu trafikten bir şekilde elde edilen paraların şahsi hesaplara geçilmediği öğrenildi. Bu paranın bilerek yada bilmeyerek hangi Terör Örgütüne aktarıldığına dair Bakanlık Müfettişleri tarafından araştırıldığı bilgisi edinildi.

2d41c22b-e054-4edc-b547-db38d600ede2

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.