Mersin Sesini Arıyor’da Finale Doğru

 Mersin Sesini Arıyor’da Finale Doğru

7b8ca633-1196-4748-b521-411100660d5eMersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Türk Müziği Festivali kapsamında düzenlenen Mersin Sesini Arıyor yarışmasında ön eleme turu sona erdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen ön eleme turuna, yaklaşık 200 yarışmacı katıldı. Yarışmaya Mersin dışında, başta İstanbul, Bursa, Adana ve Antalya olmak üzere farklı illerden de katılım oldu. Yarışmacıların gruplar halinde jüri karşısına çıktığı ilk etapta, yarışmacılar önceden belirledikleri şarkıları akapella (müziksiz) olarak seslendirdi. Daha sonra jüri tarafından beğenilen sesler, performanslarını bir kez de enstrümanlar eşliğinde sergiledi.

Kanun sanatçısı ve bestekar Göksel Baktagir, TRT Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Aşkın Günay, Mersin Klasik Türk Müziği Korosu Şefi Önay Akan ve şef yardımcısı Ali Polat Temir’den oluşan jüri tarafından değerlendirilen performanslar ile birlikte ön eleme turu sona erdi. Tur sonunda 10 yarışmacı finalde yarışmaya hak kazandı.

Finallerinin 27 Aralık 2015 Pazar günü yapılacağı ‘Mersin Sesini Arıyor’ yarışması sonunda dereceye giren yarışmacılardan birinciye 4 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye ise bin TL olmak üzere para ödülü verilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.