Mersin Uzman Çavuş, Kardeşinin Asker Olduğu Gün Şehit Düştü

 Mersin Uzman Çavuş, Kardeşinin Asker Olduğu Gün Şehit Düştü

mersin-uzman-cavus-kardesinin-asker-oldugu-gu-8125918_x_300

Uzman çavuş, kardeşinin asker olduğu gün şehit düştü

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde devam eden operasyonlarda PKK’lı teröristlerin saldırısında ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 28 yaşındaki Recep Aslan’ın Mersin’deki baba ocağına ateş düştü. 3 ay önce evlenen şehit uzman çavuşun kardeşi Mehmet Aslan’ın da dün askerlik görevi için aynı evden ayrılıp bugün birliğine teslim olması, hasret ile acıyı birlikte yaşattı.

Şehidin merkez Akdeniz İlçesi Çilek Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’ndeki ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. Eşinin şehit olduğunu öğrenen Sevgi Aslan sinir krizi geçirdi. Acı haberi alan baba Şevket ve anne Sultan Aslan ise göz yaşlarına boğuldu. Oğlunun evine koşan anne Sultan Aslan, Kürtçe ağıtlar yakarak fenalaştı. Yakınları ve askerler tarafından teselli edilen acılı anne, “Yüreğim yandı, oğlum. Nerelere gittin?” diye gözyaşı dökerken, terör örgütüne lanet yağdırdı.

Öte yandan şehit düşen Uzman Çavuş Recep Aslan’ın kardeşi Mehmet Aslan’ın ise askere gitmek üzere dün Mersin’den ayrıldığı, bugün Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’na teslim olduğu belirtildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.