Mersin’de Belediyeden Kadınlara Yoga Kursu

 Mersin’de Belediyeden Kadınlara Yoga Kursu

mersin-de-belediyeden-kadinlara-yoga-kursu-7984908_x_oMersin’in merkez Mezitli İlçe Belediyesi’nin kadınlara yönelik yoga kursu büyük ilgi görüyor.

Eğitmen Sabiha Canbolat gözetiminde haftanın 4 günü 8 seans uygulanan Yoga kursuna katılan kadınlar hem sağlıklı yaşama hem de stresten uzaklaşarak huzura kavuşuyor. Yoga yapmaktan çok mutlu olduklarını belirten kursiyer kadınlarduygularını şöyle ifade etti:

“Her fırsat bulduğumuzda koşarak geliyoruz. Vücudumuzda inanılmaz derecede huzur hissediyoruz. Yogaya başladıktan sonra sabretmeyi ve irademizin kuvvetlendiğini fark ettik. Konsantrasyon, yoğunlaşma sorunlarımız vardı. Sanki kendimizde üçüncü bir gözün açıldığını çok daha rahat konsantre olabildiğimizi hissettik.”

‘YOGA BİR YAŞAM TARZIDIR’

Yoganın bir sanat ve yaşam tarzı olduğunu belirten eğitmen Sabiha Canbolat ise şunları söyledi:

“Yogaya bu kadar fazla katılım olacağını beklemiyordum. Kadınlarımızın ilgi göstermesi beni oldukça mutlu etti. Seanslarımız 1 saat 15 dakika sürüyor. Bir aydan sonra insanlar da, yavaş yavaş vücutlarının ritmine göre sağlıklarıyla ilgili güzel geri dönüşler alıyor. Yoga yolculuğu uzun bir yolculuktur. Zira yoga, bir spor olarak algılanmakla birlikte tamamen bir yaşam tarzıdır. Umarım ki herkes hayatına oturtur. Yogayı, sağlık ve huzur için yapılması gereken en güzel sanat olarak görüyorum.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.